Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Ce nu ne place de la viata ? Empty Ce nu ne place de la viata ? la data de Sam Mar 05, 2011 3:47 pm

ebz

ebz
Moderator
Moderator
Am vazut ca in acest forum sunt lucruri daor pozitive si frumoase. Nu as vrea sa fiu eu acela care sa perturbe aceasta "liniste". Am propus acest subiect in speranta ca toti cunoasteti faptul ca un lucru bun nu poate exista fara un lucru rau. Nu putem sa ne bucuram de dragoste, daca nu am cunoaste ura sau nu putem sa fim fericiti, daca nu am fost tristi, nu putem aprecia bogatia, daca nu am trecut prin saracie... si exemplele pot continua.
De aceea, daca tot s-a vorbit de lucruri frumoase, hai sa vorbim si de lucruri mai grele, lucruri care ne-au facut sa apreciem adevaratele valori sau sentimente.
Daca eu am propus acest lucru, cred ca imi permiteti sa incep eu primul.
In acesta lume, pot spune ca nu-mi plac urmatoarele lucruri, pentru a nu spune ca urasc(suna prea dur): minciuna; inselatoria; prefacutii; oamenii care te ridica in slavi in fata si in spate stiu eu ce au de facut; oamenii care vor sa para ceea ce nu sunt; ura; vorbele grele; si cred ca mai sunt si altele, dar va las si pe voi sa continuati cu ceea ce nu va place.
In speranta ca nu am deranjat pe nimeni, inchei aici pentru a va lasa si pe voi sa spuneti ce nu va place.
Cu stima, Claudiu.

Sus

2 Ce nu ne place de la viata ? Empty Re: Ce nu ne place de la viata ? la data de Sam Mar 05, 2011 4:01 pm

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Mie nu-mi plac urmatoarele lucruri:

*pupincuristi
*fatarnici
*increzuti
*mincinosi
*pisicile
*carnea de porc
*lipsa de umanitate
*coaja aia pufoasa de pe piersici
*acei oameni care dupa ce le-ai dat un deget iti ia toata mana
*viata nu este dreapta cu cei care muncesc corect si onest,au prioritate toate jigodiile si castig de cauza

Cam atatea imi vin in minte,acuma daca-mi mai aduc aminte de ceva mai postez,oricum eu am facut referire la tot nu numai ce tine de atitudinea sau caracterul unor oameni,dar ce ai patit, de esti asa suparat pe viata ?

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

3 Ce nu ne place de la viata ? Empty Re: Ce nu ne place de la viata ? la data de Sam Mar 05, 2011 4:24 pm

ebz

ebz
Moderator
Moderator
Nu sunt suparat. Daca eram suparat spuneam si carui fapt ii datorez acest aspect. Pur si simpu asa mi-a venit mie sa fac. Asa ne putem cunoaste mai bine. In orice familie, chiar si in a nostra - Clubul OpelArges - sunt bucurii si necazuri. Pana acum s-au prezentat doar lucrurile bune. Asa cum spuneam si mai sus trebuie sa vedem raul pentru a aprecia mai mult bunele.
Cu stima, Claudiu.

Sus

4 Ce nu ne place de la viata ? Empty Re: Ce nu ne place de la viata ? la data de Sam Mar 05, 2011 4:52 pm

Raducu

Raducu
Senior TOP
Senior TOP
Subscriu si eu:
-tradatorii
-mincinosii
-oamenii fara caracter

http://supervizor.wordpress.com/
Sus

5 Ce nu ne place de la viata ? Empty Re: Ce nu ne place de la viata ? la data de Sam Mar 05, 2011 5:22 pm

nicoleta_ingeras27

nicoleta_ingeras27
Senior TOP
Senior TOP
- lasitatea
- fatarnicia
- oameni cu doua fete
- mincinosii
- increzutii
- circotasii
- tradatorii

Sus

6 Ce nu ne place de la viata ? Empty Re: Ce nu ne place de la viata ? la data de Sam Mar 05, 2011 7:41 pm

gabytza

gabytza
Moderator CHAT
Moderator CHAT
-minciuna
-lasitatea
-oamenii fara caracter
-cei care ne conduc(parlamentari)-ii urasc de-a dreptul!!
-infidelitatea
-betivi

Sus

7 Ce nu ne place de la viata ? Empty Re: Ce nu ne place de la viata ? la data de Sam Mar 05, 2011 11:05 pm

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Uite ca am avut prilejul,sa-mi mai amintesc una:

*nu-mi place sa desfac portocalele, mai ales,alea care au coaja lipita ca dracu de miez,ma scot din pepeni. Very Happy

Sus

8 Ce nu ne place de la viata ? Empty Re: Ce nu ne place de la viata ? la data de Dum Mar 06, 2011 2:04 am

ksper

ksper
Senior TOP +
Senior TOP +
Va salut.Ceea ce nu imi place mie de la viata???...Simplu.Doar doua lucruri si anume:
-este prea scurta
-este nedreapta uneori.

https://www.youtube.com/user/kspermonikk/videos
Sus

9 Ce nu ne place de la viata ? Empty Re: Ce nu ne place de la viata ? la data de Dum Mar 06, 2011 11:24 am

FOX

FOX
Senior +
Senior +
Ce nu imi place, bine dintr-o lista mai mare, este faptul ca nu pot fii in doua sau mai multe Twisted Evil locuri in acelasi timp. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus

10 Ce nu ne place de la viata ? Empty Re: Ce nu ne place de la viata ? la data de Dum Mar 06, 2011 9:08 pm

bluecorsa-PDG

bluecorsa-PDG
VIP
VIP
Ce nu imi place mie de la viata:
-minciuna
-ura
-hotia
-etc.
Dar cred ca cel mai mult nu imi place ca m-am nascut in Romania. Suntem mult prea privati de drepturile noastre si asta doar ca ne-am nascut aici. Cam asta e parerea mea.
Cu respect, George!

Sus

11 Ce nu ne place de la viata ? Empty Re: Ce nu ne place de la viata ? la data de Dum Mar 06, 2011 11:21 pm

ebz

ebz
Moderator
Moderator
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:Ce nu imi place mie de la viata:
-minciuna
-ura
-hotia
-etc.
Dar cred ca cel mai mult nu imi place ca m-am nascut in Romania. Suntem mult prea privati de drepturile noastre si asta doar ca ne-am nascut aici. Cam asta e parerea mea.
Cu respect, George!
Nu trebuie sa fii suparat ca te-ai nascut in Romania, poti fii suparat ca nu te-ai nascut in momentul portivit in Romania.
Si, daca tot am intervenit, trebuie sa mai spun ca nu-mi place:
- acele persoane care "ling" sefii pentru a ajunge niste sefi mai mici;
- cei care isi revendica meritele altor persoane;
- cei care nu recunosc cand au gresit;
- cei care au uitat de unde au plecat;
- cei care ii judeca pe altii, fara a asculta si parerea sau opinia celui care posibil a gresit.
Poate ca mai sunt, dar mai las si pe altii sa-si exprime punctul de vedere.
Cu stima, Claudiu.

Sus

12 Ce nu ne place de la viata ? Empty Re: Ce nu ne place de la viata ? la data de Lun Mar 07, 2011 12:17 am

voda

voda
Moderator
Moderator
Mie nu imi plac femeile care fac copii doar pentru a intra in randul lumii .

Sus

13 Ce nu ne place de la viata ? Empty Re: Ce nu ne place de la viata ? la data de Vin Apr 08, 2011 8:05 pm

rila_boss

rila_boss
Membru nou
Membru nou
Nu imi place ca m-am nascut in Romania ......................
Nu imi place sa beau bere intrucit consider ca sunt bani aruncati intrucit o dai prea repede afara.......................

Ultima editare efectuata de catre bluecorsa-PDG in Vin Apr 08, 2011 8:13 pm, editata de 2 ori (Motiv : Va rugam sa folositi butonul "Editeaza" pentru a evita postarile succesive. Multumesc pentru intelegere!)

Sus

14 Ce nu ne place de la viata ? Empty Re: Ce nu ne place de la viata ? la data de Sam Aug 06, 2011 11:48 pm

ebz

ebz
Moderator
Moderator

O LECTIE DUREROASA PENTRU UN PARINTE!
Un barbat a venit de la munca tarziu, obosit si nervos, gasindu-si baietelul de 5 ani asteptand la usa nerabdator.

- Tati, pot sa te intreb ceva?

- Da sigur, despre ce e vorba? a raspuns tatal

- Tati, cati bani castigi pe ora?

- Hei, dar asta nu e treaba ta. De ce ma intrebi astfel de lucruri? spuse omul nervos.

- Doar vreau sa stiu...Te rog spune-mi, cat castigi pe ora?

- Daca trebuie sa stii ...castig 50$ pe ora.

- Ah, a raspuns micutul trist, cu capul plecat. Tati, imi imprumuti te rog 25$?

Tatal s-a infuriat:
- Daca singurul motiv pentru care m-ai intrebat asta este ca sa imi ceri niste bani sa iti cumperi o jucarie prosteasca sau alte prostii, atunci du-te direct in camera ta la culcare. Gandeste-te de ce esti asa egoist. Nu lucrez din greu in fiecare zi pentru asa copilarii.

Micutul a mers in liniste in camera si a inchis usa .
Omul s-a enervat si mai tare pe intrebarile baiatului.
Cum a putut sa puna asa intrebari doar pentru a cere niste bani.

Dupa o ora, tatal s-a calmat si a inceput sa gandeasca: "Poate chiar era ceva de care chiar avea nevoie sa cumpere cu 25$ si chiar nu mi-a cerut bani des".S-a dus la usa baiatului si a deschis-o.

- Dormi? Dormi? a intrebat....

- Nu tati, sunt treaz, a raspuns baiatul.

- M-am gandit, poate am fost prea dur mai devreme, spuse tatal. A fost o zi lunga si m-am descarcat pe tine.
Uite aici ai 25$.

- Micutul a sarit, zambind. Multumesc tati, a strigat.

Dupa aceea a scos un pumn de bani. Omul a vazut ca baiatul avea deja bani si s-a enervat din nou.
Micutul si-a numarat incet banii si s-a uitat catre tatal sau.

- De ce vrei mai multi bani daca deja ai? a spus tatal.

- Pentru ca nu am avut destul, dar acum am, a replicat baiatul. Tati, am 50$. Pot sa cumpar o ora cu tine ???? Te rog sa
vii mai repede acasa maine . Vreau sa mananc cu tine.

Tatal a fost distrus de durere. Si-a luat baiatul in brate si l-a implorat sa il ierte. " Este doar o reamintire pentru toti ce lucreaza din greu in viata pentru familia lor.
Nu ar trebui sa lasam timpul sa treaca printre degete fara sa petrecem timp cu cei care chiar conteaza pentru noi, aceia apropiati de inimile noastre.

Sa ne straduim sa daruim din timpul nostru celor pe care ii iubim.
Daca azi murim, compania pentru care lucram ne va inlocui foarte usor, in cateva ore.
Dar familia si prietenii pe care ii lasam in urma o sa simta pierderea pentru tot restul vietii lor!

Sus

15 Ce nu ne place de la viata ? Empty Re: Ce nu ne place de la viata ? la data de Joi Sept 15, 2011 3:35 pm

ebz

ebz
Moderator
Moderator
Nu-mi place ca viata, asa grea cum este, trece ca un fulger pe langa noi.
Mi-ar place sa am o putere sa opresc timpul in loc, dar stiu ca nu se poate.

Cu stima, Claudiu.

Sus

16 Ce nu ne place de la viata ? Empty Re: Ce nu ne place de la viata ? la data de Vin Sept 23, 2011 7:58 am

supervizor

supervizor
Moderator
Moderator
Nu-mi plac oamenii care ma sfideaza.
Nu-mi plac oamenii care sunt intotdeauna contra doar de dragul de a se afla in treaba .

https://www.opelarges.com/
Sus

17 Ce nu ne place de la viata ? Empty Diverse proceduri la ceea ce nu-ti place,solutii de fapt : la data de Joi Ian 19, 2012 12:41 pm

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Sanatate.

1. Bea multa apa.
2. Ia un mic dejun de rege, un dejun de print si o cina de cersetor.
3. Mananca mai multa mancare care creste in copaci si in plante si mai putin din cea care este manufacturata .
4. Traieste cu cei trei 3 E : Energie, Entuziasm si Empatie.
5. Gaseste putin timp ca sa meditezi.
6. Joaca-te mai des.
7. Citeste mai multe carti decat ai citit in 2010.
8. Aseaza-te, in liniste,cel putin 10 minute in fiecare zi.
9. Dormi cel putin 7 ore.
10. Mergi in fiecare zi timp de 10 pana la 30 de minute si mergand, surade.

Personalitate

11. Nu-ti compara viata cu a celorlalti. N-ai nici o idee cum poate fi viata lor.
12. Evita gandurile negative, sau lucrurile pe care nu le poti controla. Investeste mai degraba energia in momentul prezent.
13. Nu face prea mult. Cunoasteti limitele.
14. Nu-ti pierde pretioasa ta energie in barfe.
15. Viseaza mai des cu ochii deschisi.
16. Invidia este o pierdere de timp. Tu ai deja tot ceea ce iti trebuie.
17. Uita problemele din trecut. Nu rememora celorlalti erorile trecutului. Asta o sa ruineze fericirea din prezent.
18. Viata este prea scurta pentru a o risipi detestand.
19. Impaca-te cu trecutul tau ca sa nu-ti ruineze prezentul.
20. Nimeni nu are grija de fericirea ta, decat tu insati.
21. Fii constient ca viata este o scoala si ca tu esti aici pentru a invata. Problemele fac pur si simplu parte din curriculum-ul tau, ele apar si dispar ca ora de algebra, dar lectiile pe care le vei invata sunt pentru toata viata.
22. Surade si razi cat mai des posibil.
23. Nu trebuie sa castigi fiecare cearta. Accepta sa fii in dezacord.

Societate

24. Telefoneaza cat mai des prietenilor sau trimite-le mail-uri.
25. In fiecare zi, da ceva bun cuiva.
26. Iarta atat cat este posibil.
27. Petrece timp cu oamenii mai in varsta si cu cei mici.
28. Incearca sa faci cel putin trei persoane sa surada, in fiecare zi.
29. Ce gandesc ceilalti despre tine, nu este treaba ta.
30. Serviciul tau nu va avea grija de tine cand vei fi bolnav. Prietenii tai, DA. Pastreaza legatura.

Viata

31. Comporta-te bine !
32. Arunca tot ce nu este util, pastreaza ce este frumos sau vesel.
33. Natura vindeca totul.
34. Fie vorba de o situatie buna sau rea, ea se va schimba…
35. Putin conteaza cum te simti, scoala-te, imbraca-te si prezinta-te.
36. Ce este mai bun, urmeaza sa ti se intample.
37. Cand te trezesti dimineata, multumeste ca esti in viata.
38. Forul tau interior este intotdeauna fericit. Deci, Fii fericit !

Ultimul si nu cel mai putin important.

39. Transmite acest ghid celor ce-i iubesti.
Eu tocmai am facut-o !

Sus

18 Ce nu ne place de la viata ? Empty Re: Ce nu ne place de la viata ? la data de Joi Ian 19, 2012 5:41 pm

FOX

FOX
Senior +
Senior +
Oamenii care se cred ce-a ce defapt nu sunt ( nu-si vad lungul nasului )

Sus

19 Ce nu ne place de la viata ? Empty Re: Ce nu ne place de la viata ? la data de Joi Ian 19, 2012 9:54 pm

Vizitato

Anonymous
Vizitator
Mie nu-mi plac mincinosii, introvertitii, nepregatitii, perversii si parvenitii. Si cred ca ar mai fi ...

Sus

20 Ce nu ne place de la viata ? Empty Re: Ce nu ne place de la viata ? la data de Vin Ian 20, 2012 12:24 am

roccatgaming

roccatgaming
Membru nou
Membru nou
Pe langa ce ati spus voi mai sus (80% din ce ati zis impartasesc si eu) mie nu imi place ca nu am un Z20LET sub capota Sad

Sus

21 Ce nu ne place de la viata ? Empty Re: Ce nu ne place de la viata ? la data de Joi Ian 26, 2012 2:35 pm

ebz

ebz
Moderator
Moderator
Bei o cafea cu mine?

Un profesor de filosofie stãtea în fata clasei având pe catedrã câteva lucruri. Când ora a început, fãrã sã spunã un cuvânt, a luat un borcan mare gol, pe care l-a umplut cu mingi de tenis.
I-a întrebat pe studenti dacã borcanul este plin si acestia au convenit cã era. Profesorul a luat atunci o cutie cu pietricele pe care le-a turnat în borcan, scuturându-l usor.
Pietricelele au umplut golurile dintre mingile de tenis. I-a întrebat din nou pe studenti dacã borcanul era plin iar acestia au fost de acord cã era.
Profesorul a luat dupã aceea o cutie cu nisip pe care l-a turnat în borcan. Firesc nisipul a umplut de tot borcanul. I-a întrebat din nou pe studenti cum stãtea treaba iar acestia au rãspuns în cor "pliiin"!
Profesorul a scos de sub catedrã douã cesti cu cafea pe care le-a turnat în borcan umplându-l de aceastã datã definitiv.
Studentii au râs..
Dupã ce hohotele s-au domolit, profesorul spus: "Acum as dori sã întelegeti cã acest borcan reprezintã viata voastrã.
Mingiile de tenis reprezintã lucrurile importante pentru voi: familie, copii, sãnãtate, prieteni si pasiunile voastre.
Dacã totul ar fi pierdut în afarã de acestea, viata voastrã ar fi tot plinã.
Pietricelele sunt celelalte lucruri care conteazã pentru voi: serviciul, casa, masina, iar nisipul e restul lucrurilor mãrunte.
Dacã veti începe cu nisipul, nu veti mai avea unde sã puneti mingile de tenis si pietricelele.
La fel si în viatã, dacã îti irosesti tot timpul si energia pentru lucrurile mici, nu vei avea niciodatã timp pentru lucrurile importante pentru tine.
Acordã atentie lucurilor importante pentru fericirea ta. Joacã-te cu copiii, iesi cu sotia în oras la cinã, joacã tenis, vei avea suficient timp altã datã sã faci curat sau sã repari cine stie ce dispozitiv.
Ai, în primul rând grijã de mingiile de tenis, ele conteazã cu adevãrat. Stabileste-ti prioritãtile, restul e doar nisip.."
Unul dintre studenti a ridicat mâna interesându-se ce reprezentau cele douã cãni de cafea. Profesorul a zâmbit:
"Mã bucur cã întrebi asta, ele vor doar sã arate cã, oricât de plinã ar pãrea viata ta, e loc întotdeauna pentru douã cãni de cafea, împreunã cu un prieten."

Împãrtãseste acest mesaj cuiva drag,.. eu tocmai am fãcut-o.....

Sus

Continut sponsorizat

Sus

OpelArges.com

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum