OpelArges
Astra G Z17DTL - curge ulei in partea stanga Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Astra G Z17DTL - curge ulei in partea stanga Empty Astra G Z17DTL - curge ulei in partea stanga la data de Joi Sept 16, 2010 3:53 pm

nislau

nislau
Membru nou
Membru nou
Am o scurgere suspecta de ulei negru in partea stanga a masinii. Sursa de scurgere e sub tamponul de sustinere a cutiei de viteze.
INTREBARE: Stie cineva daca tamponul care sustine cutia de viteze de la opel e cu ulei?
N-am avut timp sa merge la mecanic ci doar l-am intrebat si el mi-a spus ca cei de la VW au niste tipuri de tampoane pe ulei dar eu va intreb si opel are?

Mentionez ca uleiul e negru, cu gust intepator deci nu poate fi de la motor ca ala e dulce(va rog sa va abtineti la comentarii uracioase caci a trebui sa-l gust la sfatul unui amic)

Astept cateva pareri......

Sus

2Astra G Z17DTL - curge ulei in partea stanga Empty Re: Astra G Z17DTL - curge ulei in partea stanga la data de Joi Sept 16, 2010 6:02 pm

nislau

nislau
Membru nou
Membru nou
Se pare ca e cu ulei, am dat bateria jos si uleiul pleaca din tampon.
Eu am Astra G njoy poate ca asa trebuie sa fie.
Il schimb cand or fi bani mai multi, acum e criza.

Ultima editare efectuata de catre supervizor in Mier Iun 22, 2011 2:06 am, editata de 1 ori (Motiv : Respectati limba romana,cititi regulamentul forumului pentru evitarea neplacerilor,multumesc pentru intelegere.)

Sus

OpelArges.com

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum