OpelArges
Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 25 ... 32  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 18 din 32]

1Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Bancuri, Faze Haioase la data de Dum Dec 06, 2009 11:24 am

Lion

Lion
Moderator
Moderator
Rezumarea primului mesaj :

Sparg eu gheata Smile
fiind zi de alegeri azi cred ca urmatoarea poza se potriveste de minune Laughing
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus

426Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Lun Iul 04, 2011 6:12 pm

ebz

Moderator
Moderator

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Tatal intra in camera fiicei sale si gaseste o scriosoare pe pat. Avand deja ganduri negre, desface totusi scrisoare si citeste:

Dragi parinti,

Cu parere de rau va anunt ca eu am fugit cu noul meu prieten. Am aflat ce inseamna adevarata dragoste si el este un dragut cand gonim goi cu motorul cu toate piercing-urile, cicatricele, tatuajele care ii acopera tot corpul! Dar nu e numai asta. Sunt insarcinata si Ahmed zice ca vom trai fericiti in rulota lui din padure. Vrea sa avem multi copii, ceea ce stiti ca imi doresc si eu.

Am invatat ca marijuana nu face rau nimanui asa ca o crestem pe langa casa pentru el si prietenii lui care ne aduc toata cocaina pe care ne-o dorim. Intre timp ne rugam sa se gaseasca leacul pentru SIDA, in asa fel incat sa se faca si Ahmed bine. Sa stiti ca merita! Nu va faceti griji in ceea ce priveste banii. Ahmed a aranjat ca eu sa joc intr-un film pe care il fac prietenii lui Leroy si Jamal in pivnita. Deocamdata castig 50 $ pe scena, dar pot sa iau inca 50$ bonus daca sunt cu 3 barbati si un bonus de 100 $ daca se foloseste un cal. Ahmed a zis ceva si despre niste caini, asa ca am mai multe posibilitati. Mama, sa nu-ti faci griji pentru mine, de acum am 15 ani si stiu sa am grija de mine. Dupa cum vezi eu si Ahmed ne-am gandit la toate! Intr-o zi o sa trecem in vizita pe la voi sa va cunoasteti nepoteii. Ahmed chiar se gandea sa-si puna un atas la motor ca sa putem veni cu toti o data!

Va pup pe amnadoi

Fiica voastra, Maria

PS. Tata, am glumit……… sunt la vecini, ma uit la TV.

Voiam doar sa iti arat ca sunt si lucruri mai rele in viata decat SA PIARDA ROMANIA IN MINUTUL 90 DIN NOU!!!
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

- Tati, tati, cum apar copiii?
Si tatal incepe sa povesteasca:
- Intr-o zi, a sosit o pasare cu o samanta si a plantat-o in gradina. Dupa noua luni, mama a cules-o si asa ai aparut tu.
Dupa amiaza, fetita scrie in jurnalul sau: Azi am vorbit despre sex cu tata. E praf !

Cu stima, Claudiu.

Sus

427Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Lun Iul 11, 2011 10:05 pm

ebz

ebz
Moderator
Moderator
In curtea la pompieri in Bucuresti intra un baietel calare pe un carucior de butelii pe care lipise coli rosii de hartie si o scarita pe una din laturi.Copilul avea o casca de pompier, o secure mica din plastic legata la mijloc si tinea in mana un mic furtun de plastic. Mirat, pompierul observa ca la caruciorul de butelii erau inhamati un caine si un motan. Dar in vreme ce cainele era legat de lesa, motanul era legat de testicule. Pompierul ii spune atunci copilului:
- Salutare colega, ce camion de pompieri misto ai! Dar nu ai merge mai repede daca ai lega funia de zgarda motanului, la fel cum ai legat de caine?
- Aveti dreptate nenea, as merge mai repede, dar nu as mai avea sirena!

Sus

428Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Vin Iul 15, 2011 9:08 pm

ebz

ebz
Moderator
Moderator
Un american viziteaza Bucurestiul cu un taximetrist. Trec pe langa guvern:
- Ce este cladirea asta asa mare?
- Este palatul guvernului, domnule!
- Si in cat timp a fost construita?
- Cam in 10 ani!
- Mult timp! La noi era gata in 2 ani! Stiti ca noi avem o tehnologie mai avansata!!!
Taximetristul nu zice nimic. Mai merg ei ce mai merg si americanul iar intreaba:
- Cladirea asta ce e?
- Este sediul primariei, domnule!
- Si in cat timp a fost construita?
- Cam in juma' de an!
- Mult... la noi era gata in 2-3 luni!
Taximetristul nu mai poate de nervi. Ajung si la Casa Poporului:
- Ooooooo, dar ce e cladirea asta? La care taximetristul:
- Nu stiu, ca azi dimineata nu era aici!

Sus

429Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Sam Iul 16, 2011 11:14 am

nicoleta_ingeras27

nicoleta_ingeras27
Senior TOP
Senior TOP
1. Un politist patrula. Vine un copil si-i zice:
- Nenea politistu!
- Da copilas!
- Cit este ceasul?
- 2:45!
- La 3 fix sa ma pupi in fund!
Si o ia la fuga.Politistul alearga dupa el. Dupa un colt, da de un ofiter superior.
- Unde alergi asa, ba Ioane?
Un nesimtit de copil a venit si mi-a zis sa-l pup in fund la 3 fix!
Ei, si unde te grabesti asa?De-abia e 2:45, mai ai timp.

Sus

430Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Sam Iul 16, 2011 3:15 pm

Lion

Lion
Moderator
Moderator
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus

431Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Mar Iul 19, 2011 7:26 pm

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

432Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Vin Iul 22, 2011 3:56 pm

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Un barbat se duce la psiholog:
- Domnule doctor am o mare problema. Seara cand vine nevasta mea acasa, este obosita si nu are nici un chef de sex. Sa fiu eu problema?
Doctorul se gandeste indelungat si ii spune:
- Trebuie sa vina si ea la control ca sa-ti pot da un raspuns.
Vine nevasta a doua zi si incepe sa-i povesteasca doctorului:
-Pai sa vedeti cum sta treaba: eu plec la serviciu cu taxiul, pentru ca sotul meu nu are timp sa ma ia cu masina. Odata ajunsa la destinatie, nu am bani sa platesc drumul, pentru ca nu imi da nici bani sotul. Iar taximetristul imi spune "Ori imi dai bani sau...", si eu aleg "sau". Ajung la servici si seful ma cearta pentru ca am intarziat si imi spune: "Ori te concediez sau..." si eu aleg tot "sau". Iar seara iau tot taxiul si fac acelasi lucru. Normal ca nu mai pot face nimic si pentru el.
Doctorul:
- Ii spun sotului dumneavoastra sau ... ??

Sus

433Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Vin Iul 22, 2011 7:42 pm

ebz

ebz
Moderator
Moderator
La baia publică din Bruxelles, un tip se uită insistent la Tudy si îi spune:
- Eu cred ca tu te masturbezi!
Tudy se întoarce nervos si răspunde:
- Ce, mă, ce? Ce te interesează pe tine cu ce viteză mi-o spăl eu?

Sus

434Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Vin Iul 22, 2011 10:22 pm

gabytza

gabytza
Moderator CHAT
Moderator CHAT
Ce a zis olteanul când a văzut Marea Neagră? Muică, ce de Olt!

Doi ardeleni la oraş sunt cazaţi într-un hotel la
etajul 20, iar liftul nu merge. Se apucă ei să urce pe scări. Pe la
etajul 5, Ion către Gheorghe:
- Gheo, am să îţi zic ceva…
- Lasă-mă în amărăciunea mea, îmi zici când ajungem…
După încă vreo 7 etaje, Ion:
- Gheo, trebe să-ţi zic ceva…
- Lasă-mă Ioane, îmi zici când ajungem, acu' lasă-mă în pace!
În faţa uşii, Gheorghe către Ion, gâfâind ca o locomotivă:
- Ia zi acuma ce voiai să-mi zici.
- Am uitat cheia la recepţie!
Se apucă ei să coboare. După vreo 5 etaje, Ion vrea să zică ceva.
- Lasă-mă în pace. Îmi zici jos!
Alte 7 etaje, Ion vrea să spună ceva, Gheorghe îl opreşte enervat. Ajung sleiţi la recepţie, Ion:
- Măi Gheo, tu chiar nu ştii de glumă?

O blondă se plimbă cu prietenul ei pe lângă o şosea circulată.
La un moment dat, tipul, fan Mercedes, îi zice:
- Uite un Mercedes Vito!
Blonda, lovită în sentiment, coace ce coace şi, la un moment dat, când vede un BMW, zice:
- Uite un BMW, Atentie ! incalci regulamentul!

Sus

435Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Dum Iul 24, 2011 11:39 am

ebz

ebz
Moderator
Moderator
Intamplare fericita:
Eram o persoana foarte fericita. Aveam o minunata prietena cu care ma intalneam de mai bine de 1 an, asa ca ne-am decis sa ne casatorim.
Exista o singura chestiune care ma deranja. Frumoasa ei sora mai mica. Viitoarea mea cumnata tot timpul se imbraca cu fuste mini (extrem de mini), iar in vocabularul ei nu exista cuvantul sutien, darmite in garderoba ei.
Culmea era ca intotdeauna cand ma aflam in preajma ei mereu scapa cate ceva pe jos, iar cand se apleca sa ridice imi oferea o priveliste mai mult decat frumoasa. Era clar. O facea in mod deliberat. Pentru ca asemenea scene nu se intamplau daca era si altcineva de fata.
Pregatirile de nunta fiind in toi, intr-o zi micuta surioara m-a sunat si m-a chemat sa mai verific ceva la invitatiile de nunta. Am luat-o de buna si i-am spus ca vin in cateva minute.
Era singura cand am sosit si a inceput sa imi sopteasca ce dorinte si sentimente are pentru mine. Mi-a spus cat de mult ma doreste si ca ar vrea sa facem dragoste macar o data inainte de a ma insura si a ma darui surorii ei pentru intreaga viata. Eram total socat si nu am putut scoate un cuvant.
Mi-a spus ca merge la ea in dormitor iar daca doresc un ultim salbatic "zbor" nu trebuie decat sa intru la ea in camera. Am ramas ca o stana de piatra, stupefiat de cele ce auzeam, uitandu-ma dupa ea cum urca scarile.
Am stat asa cateva momente, apoi m-am intors si m-am indreptat spre iesire. Am deschis usa, cautand cu privirea locul unde mi-am parcat masina, cand au inceput ropote de aplauze.
Toata familia viitoarei mele sotii era adunata in fata casei si ma aplauda. Cu lacrimi in ochi, viitorul meu socru s-a apropiat de mine si a inceput un mic speech: "Nici nu iti poti imagina cat de mandri suntem de tine ca ai trecut cu felicitari acest test. Nu as putea gasi un barbat mai bun pentru fiica mea daca as cauta in toata lumea. Bine ai venit in familia noastra!"
Morala:
INTOTDEAUNA pastreaza prezervativele in masina...

Sus

436Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Joi Iul 28, 2011 7:02 pm

ebz

ebz
Moderator
Moderator
Tipurile de salarii din Romania:
Salariul Ceapa: il vezi, il iei in mana si iti dau lacrimile.
Salariul Nenorocit: nu te ajuta la nimic, doar te face sa suferi, insa nu poti trai fara el.
Salariul Dietetic: te face sa mananci din ce in ce mai putin.
Salariul Ateu: te indoiesti de existenta lui.
Salariul Magic: face cateva miscari si dispare.
Salariul Furtuna: nu stii cand o sa apara si nici cat o sa tina.
Salariul Umor Negru: razi ca sa nu plangi.
Salariul Prezervativ: iti taie pofta.
Salariul Impotent: atunci cand ai mai multa nevoie te dezamageste.
Salariul Menstruatie: vine o data pe luna si tine 3 zile

Sus

437Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Joi Iul 28, 2011 9:15 pm

ebz

ebz
Moderator
Moderator
Barbaţii sunt precum pantofii :

- cei care îţi plac, te costă.
- foarte puţini merită păstraţi mai mult de un sezon.
- dacă nu îi iei potriviţi, s-ar putea să te bată
- cei comozi nu te atrag, iar cei care te atrag nu vor sa intre.
- oricât le-ai vorbi, nu devin mai maleabili.
- unul singur nu e de ajuns decât pentru cenuşărese.
- unii merită lăsaţi la uşă .
- lumea te judecă în funcţie de ei.
- alte femei te invidiază pentru ai tăi, iar tu invidiezi alte femei pentru ai lor.
- cei şireţi trebuie legaţi.

Sus

438Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Lun Aug 01, 2011 7:41 pm

Lion

Lion
Moderator
Moderator
Nu numai romanul este inventiv [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus

439Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Mier Aug 03, 2011 12:06 pm

ebz

ebz
Moderator
Moderator
Merge Bulă într-un bar şi vede, în spatele tejghelei, un borcan plin ochi cu bancnote de 100 de euro. Evaluează din ochi suma, care se află în borcan, şi curios îl întreabă pe barman :
- Care-i treaba cu borcanul ?
- Păi pe scurt : dacă pui o bancnotă de 100 de euro şi treci 3 teste, toţi banii din borcan sunt ai tăi.
- Şi care sunt cele 3 teste ?
- Regula este să le afli după ce pui bancnota de 100 de euro în borcan.
Îi dă omul o bancnotă de 100 de euro la barman, barmanul o bagă în borcan şi îi spune:
- Treaba merge cam aşa: prima dată trebuie sa bei dintr-un foc o sticlă întreagă de palincă, apoi sa mergi în spatele barului în curte unde avem un pitbull pe care îl doare tare rău o măsea. Tu, cu mâinile goale, trebuie să i-o scoţi. Ultimul test este cu o babă de 90 de ani care locuieşte deasupra barului şi niciodată în viaţa ei nu a avut orgasm, tu trebuie să o ajuţi la capitolul ăsta.
- Ştiu că am dat bancnota de 100 de euro dar nu mă încumet să fac testele. Trebuie să fii nebun!
- Este alegerea ta, dar banii rămân în borcan, zice barmanul.
După ce bea câteva pahare, Bulă prinde curaj şi-l întreabă pe barman :
- Unde dracu-i sticla aia de palincă?
Barmanul îi dă sticla. Omul, cu ambele mâini pe ea, o goleşte fără să se strâmbe, apoi, împleticindu–se, îşi face drum către curtea din spate, de unde, foarte curând, se aud zgomotele unei lupte crâncene. După un timp se aşterne o linişte deplina şi fix când restul clienţilor şi barmanul credeau că Bulă a murit, el intră pe uşă muşcat, zgâriat şi cu cămaşa franjuri pe el, se îndreaptă spre bar şi, spre stupefacţia asistentei, strigă:
- Unde-i baba aia pe care o durea măseaua?!

Sus

440Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Mier Aug 03, 2011 11:56 pm

gabytza

gabytza
Moderator CHAT
Moderator CHAT
Ce spun femeile din diferite ţări când sunt prinse în flagrant delict?
Englezoaica:
- John, tu eşti un gentleman, aşa că închide uşa pe dinafară.
Franţuzoaica:
- Jean, ce-i al tău e pus deoparte.
Unguroaica:
- Ianoş, tu crezi ce vezi, sau crezi ce-ţi spun eu?
Românca:
- Ioane, numa-n cap nu da!

Pe patul de moarte bunica îşi cheamă nepotul şi-i spune:
- Eu pot muri în orice moment aşa că vreau ca tu să moşteneşti averea
mea. Vila, ferma, herghelia de cai, tractorul, toate animalele de casă
plus cele 22 de milioane, toate vor fi ale tale.
- Oau! exclamă nepotul. Mulţumesc bunico, nu ştiam că ai aşa o avere. Unde este ferma de care vorbeşti?
Bunica răspunde dându-şi ultima suflare:
- Pe Facebook.

Sus

441Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Joi Aug 04, 2011 12:06 pm

ebz

ebz
Moderator
Moderator
Cum să cureţi toaleta în mod plăcut…

1. Ridică cele 2 capace ale toaletei si toarnă în bazin 1/8 cana de sampon pentru animale de companie.
2. Prinde pisoiul si mângaie-l liniştitor în timp ce-l duci către baie.
3. Atenţie! Cu o singură mişcare pune pisoiul în toaletă şi închide cele 2 capace. Fii pregătit să te aşezi pe capac.
4. Pisoiul începe să se agite si face mulţi clăbuci. Nu lua în seama
zgomotele care răzbat prin capacele toaletei, pisoiului chiar îi place
foarte mult să te ajute.
5. Trage apa de 3 sau 4 ori. Aceasta acţiune provoacă fenomenul de spălare Turbo si clătire.
6. Roagă pe cineva să deschidă uşa casei. Asigură-te că pe traseul baie-usa nu e nimeni.
7. Stai cât de departe poţi de toaletă şi ridică rapid cele 2 capace.
8. Pisoiul iese cu viteză din toaletă, baie, casă. Odată ajuns afară, se usucă.
9. Toaleta şi pisoiul strălucesc de curăţenie.
10. Repetă paşii 1 – 9 cel puţin o dată pe zi, pentru o toaletă impecabilă.

Cu respect, Câinele.

Sus

442Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Vin Aug 05, 2011 6:04 pm

ebz

ebz
Moderator
Moderator
În creierul unui bărbat se naşte un neuron. Se uită în jur. pustiu şi întunecat, începe să strige:
- Iuuu-huuuu!
Nici un raspuns.
- Iuuu-huuuu, e cineva?
Nimic. La un moment dat, din întuneric apare alt neuron:
- Ce dracu' faci aici, singur? Hai jos, suntem toţi acolo!'

Scufiţa Roşie mergea spre bunica ei. Este prinsă şi violată de lupul cel rău. El o întreabă:
- Ce-ai să-i spui bunicii tale?
- Că m-am întâlnit cu tine şi m-ai violat de patru ori.
- De patru ori? se miră lupul.
- Da! ce, te grăbeşti?

Sus

443Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Sam Aug 06, 2011 11:08 pm

ebz

ebz
Moderator
Moderator

Cum sunt oamenii.

Un ucenic si-a intrebat batranul dascal: Cate feluri de oameni sunt?
Batranul i-a spus: Sunt patru soiuri de oameni:
Cei care stiu si stiu ca stiu. Acestia sunt invatatii.
Cei care stiu, dar nu stiu ca stiu. Acestia sunt visatorii si trebuiesc treziti.
Cei care nu stiu si stiu ca nu stiu. Ei trebuie ajutati sa invete.
Cei care nu stiu si nu stiu ca nu stiu. Acestia sunt neghiobii, pentru care nu mai e mare lucru de facut.

Sus

444Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Mier Aug 10, 2011 3:53 pm

gabytza

gabytza
Moderator CHAT
Moderator CHAT
Tată, tu mi-ai povestit că odată te-au dat afară de la şcoală?
- Da, Bulă. Dar de ce mă întrebi?
- Pentru că istoria se repetă...

- Ce are motanul tău, dragă? Toată după-masa a alergat de pe un acoperiş pe altul. Doar n-a înnebunit?!
- Nu, draga mea, cum să fi înnebunit?! Azi dimineaţă l-am castrat, iar acum umblă să-şi contramandeze întîlnirile.

- Se vede că te-ai însurat: ai hainele călcate impecabil!
- Da... primul lucru pe care m-a învăţat nevastă-mea a fost să calc…

Un pitic intră într-o farmacie şi cere o aspirină. Farmacista îl întreabă:
- Să v-o împachetez ?
- Nu, mulţumesc. O s-o rostogolesc...

Şeful
poliţiei îl cheamă pe agentul care avea sarcina să urmărească un
infractor cunoscut, bănuit de crimă şi pe care l-a pierdut.
- Cum ţi-a scăpat?
- A intrat la cinema.
- Şi de ce nu ai intrat după el?
- Eu văzusem filmul acela de mai multe ori.

Sus

445Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Mier Aug 10, 2011 5:33 pm

ebz

ebz
Moderator
Moderator
Un betiv vine acasa manjit cu ruj de buze peste tot si aratand in ultimul hal si sotia sa il intreaba:
- Da' ce-ai patit?
Betivul raspunde:
- N-o sa-ti vina sa crezi: m-am batut cu un clow

,,,,,,,,,
In autobuz, 2 prietene stau de vorba:
- Ce ai, draga, ca nu arati prea bine?
- Pai, aseara am facut 38 cu 1.
- Curios, eu am facut 69 cu 2 si ma simt minunat...

,,,,,,,,
– Tata, care este diferenta dintre prosperitate si criza?, intreaba Bula.
– E simplu, fiule.
Prosperitate inseamna Mercedes, sampanie, amanta.
Criza inseamna metrou, sifon, maica-ta.

Sus

446Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Mier Aug 10, 2011 8:40 pm

nicoleta_ingeras27

nicoleta_ingeras27
Senior TOP
Senior TOP
1. In apartmentul unei familii care in iarna aceasta a cerut decuplarea de la centrala care furniza energie termica si electrica, un reporter intreaba:

- Ce faceti daca va este frig?

- Ne stringem in jurul luminaraii.

- Dar daca este foarte frig?

- Ne apropiem si mai mult de ea.

- Dar daca este ger cu temperatura sub -20 gr?

- In acest caz, aprindem luminarea...

2. Un orasean isi viziteaza varul care locuia in desertul Arizona.La un moment dat, se aude un urlet:

- Ce-i asta?

- Nimic, coiotii.

- Dar ce-s coiotii?

- Niste caini salbatici.

- Si de ce urla in halul asta?

- Pai, pe la noi nu cresc pomi, numai cactusi.

Sus

447Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Joi Aug 11, 2011 11:55 am

ebz

ebz
Moderator
Moderator
Cu scuzele de rigoare pentru calitatea fotografiei, vreau sa va arat ce poate face o masinuta.
Romanul este inventiv.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cu stima, Claudiu.

Sus

448Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Vin Aug 12, 2011 11:34 am

voda

voda
Moderator
Moderator

Vreau si eu una din asta sa imi sperii vecinii .

Sus

449Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Sam Aug 13, 2011 12:42 pm

ebz

ebz
Moderator
Moderator
In fața liceului, înainte de examenul de bacalaureat, un țăran statea cu un vițel legat de sfoară.
Un profesor care trecea pe acolo se oprește și-l întreaba mirat:
- Ce faci cu dobitocul ăsta la liceu, bade?
- Apăi, dom'profesor, dobitocu-i la examen, asta-i numa pila!

Sus

450Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Sam Aug 13, 2011 2:48 pm

nicoleta_ingeras27

nicoleta_ingeras27
Senior TOP
Senior TOP
1. Sotul pe patul de moarte:

- Iubito, trebuie sa sti ceva.

- Ce, draga?

- Te-am inselat cu fata de la magazinul de bijuterii.

- Stiu, iubitule, de-aia te-am otravit.

2. Mama! Am omorit cinci muste dintr-o lovitura! povesteste Bula. Doua erau masculi si trei femele.

- Cum ti-ai dat seama de acest lucru?

- Pai doua erau pe masa si trei pe oglinda.

Sus

451Bancuri, Faze Haioase - Pagina 18 Empty Re: Bancuri, Faze Haioase la data de Sam Aug 13, 2011 4:36 pm

gabytza

gabytza
Moderator CHAT
Moderator CHAT
Bula vine acasa zgiriat tot pe fata, pe git, pe maini.
- Doamne sfinte, ce s-a intamplat ??
- Am facut hora in jurul bradului.
- Pai, si de ce esti zgariat in halul asta?
- Eram putini...

Sotul: - Mai femeie, administratorul blocului se lauda ca s-a culcat cu toate femeile din bloc, cu exceptia uneia...
Sotia:- O fi aia grasa si batrana de la parter.

Doi nuntaşi la nuntă. Unul către celălalt:
- E cea mai urâtă mireasă pe care am văzut-o la o nuntă!
Celălalt sec:
- E fiica mea!
- A, mă scuzaţi, nu am ştiut că sunteţi tatăl miresei, spuse primul.
- Nu sunt tatăl ei, Atentie ! incalci regulamentul, sunt maică-sa

O tanara statea pe o banca in parc, cand un individ ce parea boschetar se aseaza langa ea si o intreaba:
– Domnisoara, vreti sa va culcati cu mine?!
– Nu, domnule!
– Atunci, va rog sa plecati din patul meu!

Naste nevasta tiganului.
Disperat,
acesta fuge sa aduca doctorul. Doctorul intra in casa tiganului unde
era intuneric bezna si ii cere acestuia sa aprinda o lampa mai aproape
de piranda ca sa o poata mosi.
Incepe nasterea. Doctorul incepe si scoate 1,2,3 copii.
Disperat, tiganul (care mai avea 4 puradei) exclama:
-Dom`doctor, mai bine stingem lampa ca astia trag la lumina ca mustele....

Sus

Continut sponsorizat

Sus

OpelArges.com

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 18 din 32]

Mergi la pagina : Înapoi  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 25 ... 32  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum