OpelArges
Corsa C - zgomot suspect Servic10

Bine ai venit in forumul OpelArges, speram din toata inima sa ramaneti placut surprins de forumul nostru.Multumim pentru atentia acordata si nu uita, OpelArges este aproape de sufletul tau.
OpelArges
Vrei să reacționezi la acest mesaj? Creați un cont în câteva clicuri sau conectați-vă pentru a continua.
Vacanța Esoterică
Help5S LooK

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Corsa C - zgomot suspect Empty Corsa C - zgomot suspect la data de Joi Mar 27, 2014 8:26 pm

nicumares

nicumares
Membru nou
Membru nou
Salut ! Am un Opel Corsa C , anul 2002 . La gropi mici și la viteză mică se aude din mașină un zgomot puternic. Nu am joc la roți dar acest zgomot se aude ..  Aveți idee de la ce s-ar auzii acest zgomot ? La plecarea de pe loc , în relanti , se aude o trepidație in compartimentul motor . Mulțumesc !

Sus

2Corsa C - zgomot suspect Empty Re: Corsa C - zgomot suspect la data de Joi Mar 27, 2014 8:37 pm

Niky

Niky
Moderator
Moderator
Sunt multe cauze de la care poate proveni bataia. Pentu inceput verifica bucsaraia ( capete de bara, bielete de directie, bielete antiroliu, pivotii, bucsi brate ). O alta cauza poate fi caseta de directie, cuplajul de sub volan, un arc rupt sau tampoanele motor.

Sus

3Corsa C - zgomot suspect Empty Re: Corsa C - zgomot suspect la data de Joi Mar 27, 2014 8:42 pm

nicumares

nicumares
Membru nou
Membru nou
Pe toate le-am verificat și schimbat ce a fost defect. Suportul de la timonerie are joc în bucșa prinsă pe caroserie . Este posibil să dea bătaia așa mare ? Se simte și la podul pedalier bătaia .

Sus

4Corsa C - zgomot suspect Empty Re: Corsa C - zgomot suspect la data de Vin Mar 28, 2014 9:52 pm

nicumares

nicumares
Membru nou
Membru nou
Am rezolvat problema .

Sus

5Corsa C - zgomot suspect Empty Re: Corsa C - zgomot suspect la data de Vin Mar 28, 2014 10:52 pm

Niky

Niky
Moderator
Moderator
Si cum ai rezolvat?

Sus

6Corsa C - zgomot suspect Empty Re: Corsa C - zgomot suspect la data de Sam Mar 29, 2014 5:59 pm

nicumares

nicumares
Membru nou
Membru nou
Am fost cu masina la un service , mi-a spus ca totul este OK , dar nu a fost asa. Am verificat-o personal si am descoperit o bucsa de la bascula uzata .

Sus

7Corsa C - zgomot suspect Empty Re: Corsa C - zgomot suspect la data de Lun Mar 31, 2014 8:10 pm

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Clasic, se stie.

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

Continut sponsorizat

Sus

OpelArges.com

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum: