Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Tutorial schimbare baterie si sincronizare cheie Opel la data de Lun Noi 28, 2011 1:34 am

StefanTolos

Administrator
Administrator
Salutare,

de foarte multe ori, am observat ca desi este explicat destul de clar in manualul de utilizare al Opel-ului aceasta procedura, se intampina multe neintelegeri in metoda de schimbare a bateriei si sincronizarea cheii.
Asa ca m-am decis sa va arat cum puteti face acest lucru in urmatorul material:

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

In speranta ca va fi de folos, va doresc numai bine.

Ultima editare efectuata de catre supervizor in Lun Noi 28, 2011 2:03 am, editata de 1 ori

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

2 Re: Tutorial schimbare baterie si sincronizare cheie Opel la data de Lun Noi 28, 2011 1:57 am

ionutzrazvy

Senior +
Senior +
Destul de interesant. Pentru unii e putin mai mult de munca, iar pentru alti mai putin.
Bafta colegilor ce vor utiliza acest tutorial.

Sus

3 Re: Tutorial schimbare baterie si sincronizare cheie Opel la data de Lun Noi 28, 2011 10:54 am

voda

Moderator
Moderator
Un material foarte util . Sper sa fie folositor la cati mai multi membrii .

Sus

4 Re: Tutorial schimbare baterie si sincronizare cheie Opel la data de Lun Noi 28, 2011 2:48 pm

davidgaby

Membru suspendat
Membru suspendat
Foarte bun tutorialu La mine se face sincronizarea cheii in felu urmator bag chia in contact dau la treapta 1 apas odata pe cheie si gata dupaia functioneaza ok. Stima

Sus

5 Re: Tutorial schimbare baterie si sincronizare cheie Opel la data de Lun Noi 28, 2011 3:15 pm

StefanTolos

Administrator
Administrator
Multumesc pentru aprecieri.

Metoda prezentata este valabila la modelele Opel.

Haios

Sus

6 Re: Tutorial schimbare baterie si sincronizare cheie Opel la data de Lun Noi 28, 2011 6:43 pm

ebz

Moderator
Moderator
Super frumos si interesant . Felicitari ! Aceasta metoda functioneaza la mai multe tipuri de autoturisme, atat schimbarea bateriei, cat si sincronizarea. In acest fel am facut si eu sincronizarea la Skoda si a functionat perfect.

Cu stima, Claudiu.

Sus

7 Re: Tutorial schimbare baterie si sincronizare cheie Opel la data de Lun Noi 28, 2011 10:27 pm

alynush

Senior
Senior
Foarte interesant,multumimi pentru tutorial.

Sus

8 Re: Tutorial schimbare baterie si sincronizare cheie Opel la data de Mar Dec 06, 2011 2:18 pm

alex mihai

Membru
Membru
Interesant acest tutorial, la mine sincronizarea cheii o fac in momentul in care am bagat cheia in contact,o trec pe treapta 1 si apoi apas unul din butoanele prezente pe cheie.Iar apoi functioneaza garantat. Bafta Citeste regulamentul

Sus

9 Re: Tutorial schimbare baterie si sincronizare cheie Opel la data de Lun Dec 16, 2013 2:08 pm

citony2004

Senior
Senior
Sa traiesti...

Sus

10 Re: Tutorial schimbare baterie si sincronizare cheie Opel la data de Sam Noi 08, 2014 11:18 pm

zmgg

Membru inactiv
Membru inactiv
Buna seara!
Am o mica problema cu masina mea e un opel astra h din 2007, cu inchiderea am coborat din masina am incuiat-o totul bun , cand m-am intors la ea nu am mai putut sa o deschid am deschis-o cu cheia, cand am ajuns la destinatie am incercat-o sa o inchid nimic nu mai mergea, am scos bateria am bagat-o iarasi a mers o singura data apoi nimic nu mergea sa o deschid si nici sa o mai inchid am incercat sincronizarea masina mergea cu mine in interior sa o inchid dar sa o deschid nimic.. am iesit afara din ea sa o inchid tot nimic.. o solutie sau se sincronizeaza cumva deschisul nu merge de nici un fel si inchisul cand are chef ,,.. daca vad ca nu are chef scot capuc telecomenzi si apoi merge o singura data sa o inchid.

daca ma poate ajuta cineva cu un sfat sau altcumva raman dator cu o bere .. 2 etc...

Sus

11 Re: Tutorial schimbare baterie si sincronizare cheie Opel la data de Dum Noi 09, 2014 9:49 pm

StefanTolos

Administrator
Administrator
Schimba bateria de la telecomanda.

Sus

12 Re: Tutorial schimbare baterie si sincronizare cheie Opel la data de Dum Noi 09, 2014 11:48 pm

zmgg

Membru inactiv
Membru inactiv
schimbata si am facut si sincronizare cred..

Sus

Continut sponsorizat

Sus

OpelArges.com

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum