Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Oferte internet-televiziune la data de Mar Iun 28, 2011 12:16 pm

ebz

Moderator
Moderator
Deschid acest subiect dupa o discutie avuta la ultima intalnire de la Real. M-a pus pe ganduri si mi-am ridicat un semn de intrebare : care poate sa fie cea mai buna oferta calitate-pret pentru serviciile internet-televiziune aflate pe piata din Pitesti?
Fac aceasta intrebare gandindu-ma la serviciile RDS care nu ma mai multumesc. In prezent platesc pentru internet, televiziune si telefon cam 70-80 lei pe luna. Am cautat si la Romtelecom si dupa un calcul estimativ am ajuns cam la 86 lei pe luna, dar serviciile sunt net superioare. Si cand spun asta, ma refer la faptul ca viteza de trafic internet e mult mai buna, canalala tv. sunt diversificate si au calitate superioara, iar defectiunile, din cate am auzit, sunt mult mai putine.
In acest sens va propun sa-mi dati o idee pentru o oferta de "criza" calitate-pret.
Mentionez ca ma intereseaza doar internetul si televiziunea.

Cu stima, Claudiu.

Sus

2 Re: Oferte internet-televiziune la data de Mar Iun 28, 2011 2:26 pm

adi_diaconu

VIP
VIP
Nu stiu de ce platesti atat la rds. Eu am abonament clasic si dau pe televiziune, internet si telefon 59 ron. Iar la capitolul sevicii sa stii ca sunt destul de multumit. Am viteza bunicica de internet, programele tv se vad bine chiar foarte bine, iar telefonul merge.... pentru aceste servicii mi se pare un pret de bun simt zic eu. M-au ofticat si pe mine cu cei 4 roni pentru mentenanta dar na... nu e padure fara uscaturi.
Parerea mea! Hac...
Cu stima!

Sus

3 Re: Oferte internet-televiziune la data de Mar Iun 28, 2011 2:40 pm

ebz

Moderator
Moderator
Da adi_diaconu, poate ca ai dreptate. Platesti 59 lei tot pachetul clasic, dar poate ca am uitat sa precizez ca la 70-80 lei am pachetul HBO+. Dar si asa nu prea sunt multumit. Nu cred ca nu exista alta oferta mai buna. Multumesc pentru incurajare!
Cu stima, Claudiu.

Sus

4 Re: Oferte internet-televiziune la data de Mar Iun 28, 2011 3:16 pm

StefanTolos

Administrator
Administrator
Eu va spun cu mana pe inima nu sunt multumit deloc de RDS sunt extraordinari de slabi si nu stiu a rezolva o problema avuta de mai multe ori la acelasi client,nu am timp acuma si nici chef sa va povestesc cat de multe clinciuri am avut cu ei,pana sa-mi faca o viteza la internet rezonabila,nu va spun cat de mult am stat la coada sa fac o portare si a trebuit sa sun si sa trimit email pe la sediul central din capitala ,ca sa ma poata rezolva,nu va spun cu am intors la sediul de la Muntenia unei anganjate monitorul spre mine si sa incep eu sa o indrum ce sa faca,ma rog poate unii dintre voi sunteti multumiti cu ceea ce ofera ei, dar,eu va spun am fost la Romtelecom timp de 3 ani si nu am sunat odata pentru vreo neregula la ei, serviciile au functionat impecabil ,in viitor ma bate gandul sa revin la serviciile lor mai ales ca acuma deja au impelementat ultima generatie de tehnologie in domeniul comunicatiilor.

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

5 Re: Oferte internet-televiziune la data de Mar Iun 28, 2011 5:48 pm

bluecorsa-PDG

VIP
VIP
Salutare, ca tot a venit vorba de RDS... Ideea este in felul urmator: m-am mutat intr-o garsoniera in Rm. Valcea, aceasta a beneficiat de serviciile RDS internet (fibra) cablu TV si telefon, deci exista cablajele. In momentul de fata nu exista nici un contract activ si vreau sa imi fac eu contracte noi si eram hotarat sa merg pe RDS. Ce parere aveti, se merita? Sau sa caut altceva? Vreau neaparat sa scap de modemul de la orange care m-a disperat...
Multumesc anticipat!

Sus

6 Re: Oferte internet-televiziune la data de Mar Iun 28, 2011 5:51 pm

StefanTolos

Administrator
Administrator
Dar de ce te-a disperat,eu acuma nu stiu ce sa zic,dar in contextul tau, se pun niste intrebari, te-ai mutat definitiv acolo sau temporar,daca este definitiva mutarea eu as opta pentru Romtelecom,daca este temporara RDS.

Sus

7 Re: Oferte internet-televiziune la data de Mar Iun 28, 2011 5:56 pm

bluecorsa-PDG

VIP
VIP
M-am mutat definitiv, am cumparat respectiva garsoniera, deci vreau ceva bun si pentru perioada indelungata. Orange m-a disperat cu traficul, merge bine cat am cei 4 gb inclusi iar apoi e praf, nu mai zic de faptul ca nu poti descarca un film mai mare ca ai "papat" tot traficul pe o luna. Si e si scump.

Ultima editare efectuata de catre bluecorsa-PDG in Mar Iun 28, 2011 5:57 pm, editata de 1 ori

Sus

8 Re: Oferte internet-televiziune la data de Mar Iun 28, 2011 5:57 pm

StefanTolos

Administrator
Administrator
Romtelecom full option nici nu te gandi sa bagi RDS,este parerea mea sincera.

Sus

9 Re: Oferte internet-televiziune la data de Mar Iun 28, 2011 6:00 pm

bluecorsa-PDG

VIP
VIP
Ma gandeam ca daca am cablurile trase in casa de RDS sa merg pe ei, imi este urat sa imi mai gaureasca peretii, daca e un pret bun la o calitate ridicata iau in calcul si varianta asta. O sa merg la ei sa vad ce oferte au. Multumesc supervizor!

Sus

10 Re: Oferte internet-televiziune la data de Mar Iun 28, 2011 7:26 pm

ebz

Moderator
Moderator
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:Ma gandeam ca daca am cablurile trase in casa de RDS sa merg pe ei, imi este urat sa imi mai gaureasca peretii, daca e un pret bun la o calitate ridicata iau in calcul si varianta asta. O sa merg la ei sa vad ce oferte au. Multumesc supervizor!

Incerca sa intri pe pagina lor de internet(Romtelecom) sau suna la tel 0213050661 tarif normal. Aici iti dau toate detaliile. La o calitate net superioara pe care o au cei de la Romtelecom fata de RDS, au si un pret mai mare. In plus de asta, trebuie sa-ti instalezi si un post de telefonie, care si acesta mai costa. Fara telefon fix nu ai nici internet , nici televiziune. Asta e... Si eu eram hotarat sa merg cu Romtelecom, dar in conditiile acestea, mai caut solutii.
Cu stima, Claudiu.

Sus

11 Re: Oferte internet-televiziune la data de Mar Iun 28, 2011 7:41 pm

StefanTolos

Administrator
Administrator
Exista un configurator pe pagina lor si acolo iti faci configurarea abonamentului,foarte simplu astfel incat sa ai tv+internet+telefon la un pret rezonabil ,va spun sincer ,prefer sa dau 100 in loc de 80 ,dar sa mearga bine ,mai nene. Wink

Sus

12 Re: Oferte internet-televiziune la data de Mar Iun 28, 2011 7:42 pm

bluecorsa-PDG

VIP
VIP
Exact asta am facut, si am citit despre chestia cu telefonul, ceea ce nu prea ma incanta. La RDS as opta pentru Fiberlink 2 (100 Mb) si la TV cel de baza. Sa vad ce ma mai gandesc intre timp. Multumesc!
PS: Ma incanta foarte mult si ideea ca am modem si internet mobil gratuit la RDS. O sa merg la romtelecom la sediu sa vad ce oferte au, e mai bine fata in fata, ca eu sunt mai greu de cap cand vine vorba sa inchei un contract Very Happy

Sus

13 Re: Oferte internet-televiziune la data de Mar Iun 28, 2011 7:49 pm

StefanTolos

Administrator
Administrator
Solutia pana la urma o vei alegea pe cea de la RDS stiu este tentant,are multe trebusoare acuma na daca te certi oleaca cu ei reusesti sa ai serivicii destul de ok,acuma depinde de fiecare cat de maniac este pe tehnica sau la ce-i trebuie prin casa,uz personal sau profesional,ma rog sunt mai multe criterii de alegere,noi doar vorbim tu discerni si alegi ce-ti convine mai bine.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus

14 Re: Oferte internet-televiziune la data de Mar Iun 28, 2011 7:58 pm

bluecorsa-PDG

VIP
VIP
Stiu asta supervizor. Ideea e ca pentru a discerne e nevoie sa faci investigatii, sa intrebi, sa compari raspunsuri, etc, de aceea am apelat la comunitate. Ce sa mai spun, multumesc inca o data, si sper ca la 1 august cand va trebui sa inchei un contract sa fiu pe deplin hotarat si sa fac alegerea cea mai buna.
Cu respect, George!

Sus

15 Re: Oferte internet-televiziune la data de Mar Iun 28, 2011 8:09 pm

StefanTolos

Administrator
Administrator
Cu cea mai deosebita placere,anytime. Wink

Ma bucur ca tii cont de parerile noastre sau mai bine zis de compararile noastre,sa fie intr-un ceas bun si sa ai noroc in noua casa,trebuie sa o vedem prin web cand vei avea internet. Wink

Sus

16 Re: Oferte internet-televiziune la data de Mar Iun 28, 2011 8:16 pm

bluecorsa-PDG

VIP
VIP
Multumesc pentru urari! Incep si eu sa ma asez in viata, sa nu mai fiu calator... O sa va arat noua mea locuinta si sper ca prin august sa mai vorbim si pe la intalniri. Mult succes tuturor!

Sus

17 Re: Oferte internet-televiziune la data de Vin Aug 19, 2011 6:41 pm

StefanTolos

Administrator
Administrator
Daca ai telefon fix+ internet fiberlink2 la RDS primesti activare gratuita si navigare gratuita pe un telefon digi mobil,nu am stiut pana mai ieri, cand cumnata mea din Franta mi-a facut cadou un telefon Sony Ericsson E10i si afland ca permite reteaua de 2100Mhz (UMTS/HSDPA 3G),am bagat cartela de digi in el si acuma am internet la discretie si cand sunt fara laptop. Wink

Vedeti de asta i-am preferat pe cei de la RDS,ca au tot felul de oferte tentante si bune.

Ultima editare efectuata de catre supervizor in Vin Aug 19, 2011 7:30 pm, editata de 1 ori

Sus

18 Re: Oferte internet-televiziune la data de Vin Aug 19, 2011 7:20 pm

bluecorsa-PDG

VIP
VIP
Pana la urma si eu am ales tot RDS fiberlink 2 si urmeaza sa-mi dea si modem pentru internet mobil gratis... Deocamdata sunt multumit.

Sus

19 Re: Oferte internet-televiziune la data de Vin Aug 19, 2011 8:50 pm

ebz

Moderator
Moderator
Ata e... RDS - rai, dar buni.
Cu stima, Claudiu.

Sus

20 Re: Oferte internet-televiziune la data de Vin Aug 19, 2011 9:04 pm

bluecorsa-PDG

VIP
VIP
La capitolul "Relatii cu clientii" sunt foarte jos... dar pana la urma de calitate sunt multumit.

Sus

21 Re: Oferte internet-televiziune la data de Vin Aug 19, 2011 9:05 pm

StefanTolos

Administrator
Administrator
A da, asa este ,resursele inumane sunt perfect functionale la ei.

Sus

22 Re: Oferte internet-televiziune la data de Vin Aug 19, 2011 9:08 pm

bluecorsa-PDG

VIP
VIP
Fostul proprietar a avut datorie la ei si a fost debransat, au incercat sa ma faca sa platesc eu datoria lui pentru a putea sa imi fac noul contract. Pacat ca nu le-a mers cu mine. Very Happy

Sus

23 Re: Oferte internet-televiziune la data de Mier Sept 07, 2011 7:03 pm

StefanTolos

Administrator
Administrator
Datorita interesului crescut pentru serviciul de internet wireless Wi-Fi lansat recent de catre RCS & RDS, compania a decis sa ofere acces gratuit in reteaua Digi Wi-Fi, tuturor abonatilor la internet prin fibra optica, Digi Net Fiberlink.

Orice client abonat la Digi Net Fiberlink 1, de pana la 50 Mbps, in valoare de 29 lei (TVA inclus) sau la Digi Net Fiberlink 2, de pana la 100 Mbps, in valoare de 39 lei (TVA inclus), va avea acces liber si trafic nelimitat in locatiile Digi Wi-Fi din orasele in care RCS & RDS a instalat reteaua de internet wireless Wi-Fi.

Pana acum, clientii Digi Net Fiberlink 1 puteau utiliza internetul wireless al RCS & RDS, doar daca erau abonati simultan la serviciul de internet mobil Digi Net Mobil. Acum, toti clientii la internet prin fibra optica ai operatorului, vor putea naviga neconditionat pe internet inclusiv in afara locuintei lor, in locatiile Digi Wi-Fi.

Hotspoturile Digi Wi-Fi sunt instalate in acest moment in Bucuresti, in judetele Bihor, Brasov, Mures, Arges, Sibiu si pe litoral, dar vor fi extinse curand in inca 40 orase mari din Romania.

Sus

24 Re: Oferte internet-televiziune la data de Mier Sept 07, 2011 7:39 pm

ebz

Moderator
Moderator
Super tare aceasta oferta. In aceste conditii, cred ca imi voi cumpara laptop.
Cu stima, Claudiu.

Sus

25 Re: Oferte internet-televiziune la data de Mar Noi 27, 2012 10:01 pm

StefanTolos

Administrator
Administrator
Pana la urma voi renunta la RCS-RDS,daca vor scoate programele Discovery din grila lor,sunt ca si mancati.

Ma orientez spre RomTelecom.

Sus

Continut sponsorizat

Sus

OpelArges.com

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum