Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Tutorial curatire valva EGR pentru Y17DT Isuzu la data de Sam Apr 30, 2011 10:08 pm

sergiu

VIP
VIP
Scule necesare:
Crichet + prelungitor
cap de 12
cheie 10
cheie 12
surubelnita lata
cheie fixa 32
imbus 5
Solutie decarbusolv carpe multe etc
Si multa rabdare!

Pasul 1

Pasul 2

Pasul 3

Pasul 4

Montajul se va face in inversul demontari
In speranta ca o sa va fie de folos va urez succes!

http://supervizor.wordpress.com/
Sus

2 Re: Tutorial curatire valva EGR pentru Y17DT Isuzu la data de Dum Mai 01, 2011 1:20 am

StefanTolos

Administrator
Administrator

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

3 Re: Tutorial curatire valva EGR pentru Y17DT Isuzu la data de Dum Mai 01, 2011 8:55 pm

voda

Moderator
Moderator
Bravo

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

4 Re: Tutorial curatire valva EGR pentru Y17DT Isuzu la data de Vin Mar 23, 2012 1:54 am

vali85

Membru inactiv
Membru inactiv
Salut, stie cumva cineva cum pot demonta si curata EGR-ul la Z17DTH precizez ca este o Astra H.

Multumesc.

Sus

5 Re: Tutorial curatire valva EGR pentru Y17DT Isuzu la data de Vin Mar 23, 2012 7:00 am

vasileturigioiu

Membru nou
Membru nou
Felicitari, frumos tutorial, totusi,eu recomand intotdeauna si curatirea galeriei de admisie, iar aici cred ca Sergiu imi da dreptate. Stiu ca este foarte mult de munca, dar la depunerile care se vad in imagini, este greu de crezut ca in galeria de admisie nu putem avea aceleasi depuneri, lucru care duce la opturarea debitului pe admisie.

Sus

6 Re: Tutorial curatire valva EGR pentru Y17DT Isuzu la data de Vin Mar 23, 2012 3:44 pm

nicoleta_ingeras27

Senior TOP
Senior TOP

Sus

7 Re: Tutorial curatire valva EGR pentru Y17DT Isuzu la data de Sam Mar 24, 2012 9:25 am

Lion

Moderator
Moderator
Well Done

Sus

8 Re: Tutorial curatire valva EGR pentru Y17DT Isuzu la data de Vin Iul 27, 2012 12:33 pm

klaus.coco

Membru inactiv
Membru inactiv
Buna,am curatat valva egr ,am pus contact pe ea si functioneaza dar nu-mi dau seama daca functioneaza cand este montata pentru ca atunci cand scot mufa de alimentare nu se intampla nimic adica motorul functioneaza la fel,este normal?Mai am o intrebare legata de senzorul de turatie,acesta poate fi curatat sau neaparat schimbat?Masina este Opel Astra F X16SZ si imi apare eroare 2.4,imi scade relantiul pana la 500 rot uneori se opreste.MULTUMESC ANTICIPAT!!!

Sus

9 Re: Tutorial curatire valva EGR pentru Y17DT Isuzu la data de Lun Aug 13, 2012 7:21 pm

dragos072009

Membru nou
Membru nou
Bravo chiar azi am curatato era mai gata sa se infunde ... Totul pentru Opel

Sus

10 Re: Tutorial curatire valva EGR pentru Y17DT Isuzu la data de Sam Oct 10, 2015 8:45 pm

lush62

Membru inactiv
Membru inactiv
Lipsesc imaginile 1 si 2. Se pot incarca din nou?

Sus

Continut sponsorizat

Sus

OpelArges.com

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum