Locația camerelor care depistează lipsa rovignetei 5 5 2

Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 2 din 3]

1 Locația camerelor care depistează lipsa rovignetei la data de Dum Feb 20, 2011 1:14 pm

voda

Moderator
Moderator
Rezumarea primului mesaj :

Autostrada A1 la km 70 + 460 m
Autostrada A2 la km 12 + 450 m
DN1 Bucuresti – Ploiesti la km 48 + 800 m
DN2 Buzau – Rm. Sarat la km 115 + 080 m
DN2A Slobozia – Constanta la km 113 + 500 m
DN5 Bucuresti – Giurgiu la km 28 + 120 m
DN7 Rm. Valcea – Sibiu la km 188 + 900 m
DN6 Bucuresti – Alexandria la km 60 + 450 m
DN7 Deva – Arad la km 411 + 865 m
DN17 Vatra Dornei – Bistrita la km 85 + 380 m

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

16 Re: Locația camerelor care depistează lipsa rovignetei la data de Lun Feb 21, 2011 6:42 pm

ksper

Senior TOP +
Senior TOP +
DA.Suntem luati in vizor destul de bine.Mai ales ca unii dintre noi suntem ''lipiti'' de masini,unii din asta isi castiga o paine.

http://www.youtube.com/user/kspermonikk/videos
Sus

17 Re: Locația camerelor care depistează lipsa rovignetei la data de Mar Feb 22, 2011 7:37 pm

ebz

Moderator
Moderator
Daca plata rovinietei ar putea fi singura problema... Adevarul ca si in alte tari precum Ungaria, Austria, Germania etc se percepe taxa de autobanda sau autostrazi si drumuri nationale( cred), dar acestia au drumuri pe care poti merge in siguranta si unde nu se distruge masina. Mi-aduc minte ca in urma cu ceva timp am fost plecat pana la Haga cu un autoturism pe ploaie urata. In apropiere de vama de la Nadlag s-a terminaat lichidul de spalat parbrizul si am intrebat soferul , daca nu trebuie sa oprim pentru a cumpara lichid ( in Romania fiind indispensabil la mizeria care o avem pe sosele). Acesta mi-a raspuns : " Incepand cu Ungaria este o alta lume si nu mai avem nevoie de lichid de spalat parbrizul, pentru ca ceea ce sare pe parbriz de la alte masini este la fel de curat ca apa de ploaie "... si a avut dreptate.
Cu stima, Claudiu.

Sus

18 Re: Locația camerelor care depistează lipsa rovignetei la data de Vin Feb 25, 2011 3:07 pm

ksper

Senior TOP +
Senior TOP +
Astazi am trecut prin Pitesti(am avut o urgenta pentru Brasov) si ca tot am fost aici m-am hotarat sa trec si pe Depozitelor.Am plecat de la bariera din Prundu si am iesit la baraj la Valea Marului,uitandu-ma dupa camere de rovinieta.NIMIC...Singura camera de pe tot acest traseu este situata la Podul Viilor,in sensul giratoriu,aceasta fiind o simpla camera de ''supraveghere trafic''...

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Sus

19 Re: Locația camerelor care depistează lipsa rovignetei la data de Vin Feb 25, 2011 11:23 pm

ebz

Moderator
Moderator
Ksper, nimeni nu a spus ca deja s-au montat camere fixe pentru roviniete. Sunt demarate lucrari in vederea montarii acestor camere fixe. Eu am facut referire la faptul ca in urma cu ceva timp, personal am fost oprit in trafic de politistii de la serviciul rutiera si mi-au cerut si rovinieta, in zona Depozitelor, in apropiere de Send 92.
Inca nu s-au montat camere fixe, dar exista posibilitatea montarii celor mobile, despre care si tu ai facut referire. Eu cred ca nu trebuie sa fie montate camere fixe sau mobile pe Depozitelor pentru a fii amendati in cazul neprezentarii rovinietei la controlul rutier.
Ai perfecta dreptate cu acea camera de la Podul Viilor si cred ca vor urma mai multe in oras.
Cu stima, Claudiu.

Sus

20 Re: Locația camerelor care depistează lipsa rovignetei la data de Dum Feb 27, 2011 10:37 pm

Razwan90

Membru
Membru
Salut e vreo problema daca am alt numar pe rovinieta? Am platit rovinieta pe un an cand am luat masina si dupa cateva luni am schimbat numerele Question .

Sus

21 Re: Locația camerelor care depistează lipsa rovignetei la data de Dum Feb 27, 2011 10:50 pm

ebz

Moderator
Moderator
Este electronica sau este model vechi? In principiu nu ar trebui sa fie nicio problema atata timp cat este vorba de aceeasi masina, lucru care se poate dovedii cu seria masinii scrisa pe chitanta sau bon.
Cu stima, Claudiu.

Sus

22 Re: Locația camerelor care depistează lipsa rovignetei la data de Dum Feb 27, 2011 10:58 pm

Razwan90

Membru
Membru
Este modelul vechi, si problema e ca nu mai am bonul, cred ca l-am confundat cu cel de motorina si l-am aruncat [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]. Si in legatura cu camera de la Podul Viilor am trecut saptamana asta de 5 ori pe acolo si nu am vazuto Laughing . [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Sus

23 Re: Locația camerelor care depistează lipsa rovignetei la data de Dum Feb 27, 2011 11:05 pm

ebz

Moderator
Moderator
O.G. 15/2002 si O.G. 8/2010 reglementeaza regimul rovinietelor in Romania...Spor la citit.
Legat de camera la care face referire ksper, fii sigur ca este acolo. Nimeni nu face glume cand e ceva serios.
Cu stima, Claudiu.

Sus

24 Re: Locația camerelor care depistează lipsa rovignetei la data de Dum Feb 27, 2011 11:17 pm

Razwan90

Membru
Membru
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine] ebz77. Cand o sa mai am drum o sa ma uit cu atentie Razz

Sus

25 Re: Locația camerelor care depistează lipsa rovignetei la data de Dum Feb 27, 2011 11:19 pm

ebz

Moderator
Moderator
Cu placere, dar pentru camera de supraveghere de la Podul Viilor trebuie sa-i multumesti lui ksper.
Cu stima, Claudiu.

Sus

26 Re: Locația camerelor care depistează lipsa rovignetei la data de Lun Feb 28, 2011 12:20 am

ksper

Senior TOP +
Senior TOP +
Razwan90 tu ,fiind din Mioveni,cand intri in Pitesti(cand treci podul peste raul Arges),NU ai cum sa o ratezi.Este exact in raza ta vizuala pe stalpul de iluminat din giratoriu.Este o camera cu rotire 360*,care are un singur punct mort spre trecerea de pietoni dinspre bazin.

Sus

27 Re: Locația camerelor care depistează lipsa rovignetei la data de Lun Feb 28, 2011 8:20 am

Lion

Moderator
Moderator
Daca are o rotire de 360* nu inteleg cum are punct mort Nu stiu

Sus

28 Re: Locația camerelor care depistează lipsa rovignetei la data de Lun Feb 28, 2011 8:51 am

Razwan90

Membru
Membru
Deci trebuie sa ma astept la o amenda ca nu am avut rovinieta lipita in geam pana acum Razz . Am puso acum cateva zile ca am avut drum la Slobozia si de alea de pe autostrada stiam. Astazi o sa ma uit mai atent [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea aceasta imagine]

Sus

29 Re: Locația camerelor care depistează lipsa rovignetei la data de Lun Feb 28, 2011 9:44 am

ebz

Moderator
Moderator
Lion a scris:Daca are o rotire de 360* nu inteleg cum are punct mort Nu stiu

Poti sa-ti dai seama dupa cum a fost montata. Acea camera trebuia sa fie montata cu prindere de sus, nu din lateral. Partea de sticla trebuia sa fie perpendicular pe pamant si nu la 90*.
Cu stima , Claudiu.

Sus

30 Re: Locația camerelor care depistează lipsa rovignetei la data de Lun Feb 28, 2011 5:36 pm

Alin-Smith

VIP
VIP
Vineri am fost pana la Bucuresti si inapoi fara sa am rovigneta, sa inteleg ca trebuie sa astept amenda? La naiba, am uitat de prostia asta de taxa. Nu mai zic, ca fac aproape zilnic Mioveni-Pitesti si drumul este praf (am mai spart un capac). Imi vine sa-i omor pe nemernicii astia. Scuze de off topic, dar sunt plin de nervi...

Sus

31 Re: Locația camerelor care depistează lipsa rovignetei la data de Lun Feb 28, 2011 7:48 pm

ksper

Senior TOP +
Senior TOP +
Lion a scris:Daca are o rotire de 360* nu inteleg cum are punct mort Nu stiu

Lion ,''punctul mort'' il are in momentul cand lentila ajunge in dreptul stalpului pe care este fixata(zona din ''spatele'' stalpului nu este vizibila).Exact cum a specificat si ebz77,nu este o camera cu fixare la 90*.

Sus

OpelArges.com

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 3]

Mergi la pagina : Inapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum