Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? Empty Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? la data de Lun Ian 17, 2011 5:52 pm

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Salutare,

dragii mei am nevoie de un geam de sticla 4mm, 25x35 si nu stiu de unde sa-l procur, inainte existau chiar aici in Gavana,era unul acuma, nu mai este ,mai era pe Exercitiu,acuma nu mai este,mai era unul la Podul Viilor,in spatele Bancii BancPost,o mai fi sau indrumati-ma catre un astfel de centru,va rog.

Ultima editare efectuata de catre StefanTolos in Sam Mar 02, 2013 3:56 pm, editata de 1 ori

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

2Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? Empty Re: Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? la data de Lun Ian 17, 2011 7:04 pm

voda

voda
Moderator
Moderator
Geamgerii cum erau o data nu cred ca mai gasesti . De ce nu inceri la Send 92 , ei fabrica geam termopan din geam normal , imposibil sa nu aiba o bucatica pentru tine .

Sus

3Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? Empty Re: Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? la data de Lun Ian 17, 2011 8:00 pm

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Pai ar fi o solutie buna ca mie imi trebuie un geam la dimensiunile alea putin ionizat,am sa incerc acolo.

Sus

4Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? Empty Re: Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? la data de Mar Ian 18, 2011 11:11 am

ebz

ebz
Moderator
Moderator
De ce nu incerci in Trgul din Vale pana in autogara pe partea dreapta cum te duci spre prundu , cam la jumatate si acolo au cele mai bune si ieftine geamuri. Eu am fost foarte incantat. Merita sa incerci. Daca ai rabdare, trec eu azi pe acolo si te sun sa-ti spun cat este.
Cu stima si respect, Claudiu.

Sus

5Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? Empty Re: Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? la data de Mar Ian 18, 2011 2:58 pm

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Mersi frumos,eu acuma am facut ochi, dupa schimbul 3,da ,daca ai drum pe acolo ,te rog sa intrebi cat ar costa acel geam si multumesc inca odata.

Sus

6Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? Empty Re: Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? la data de Sam Ian 22, 2011 1:28 am

ebz

ebz
Moderator
Moderator
Scuze sincer , dar am uitat complet. Sunt la un botez la Slatina si ne vedem duminica.

Sus

7Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? Empty Re: Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? la data de Dum Ian 23, 2011 7:12 am

adi_diaconu

adi_diaconu
VIP
VIP
Si la Clemans gasesti. Cred ca te costa sub 10 ron. daca vrei sa il ionizezi poti sa treci p la mine ca ti-l ionizez in 10 minute ... cu folie.
Clemans este pe strada G. Cosbuc la 20 de metrii pe dreapta cum treci calea ferata. De la tine pana acolo sunt cam 400 de metrii.
Bafta maxima!

Sus

8Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? Empty Re: Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? la data de Dum Ian 23, 2011 9:15 pm

supervizor

supervizor
Moderator
Moderator
Nu-mi dau seama unde spui.

http://www.opelarges.com/
Sus

9Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? Empty Re: Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? la data de Lun Ian 24, 2011 12:10 pm

fratelo4u

fratelo4u
Senior TOP
Senior TOP
Vizavi de Lear .

http://www.opelarges.com
Sus

10Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? Empty Re: Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? la data de Lun Ian 24, 2011 2:41 pm

ebz

ebz
Moderator
Moderator
Marele Clemans se gaseste pe strada autogarii nord, dupa ce traversezi calea ferata spre textila sau send 92 la 150 - 200 metrii, pana in send92, pe partea dreapta. Mai au un depozit mai mare pe centura spre Bascov in apropiere de baraj pe partea stanga, dupa serparie.

Sus

11Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? Empty Re: Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? la data de Lun Ian 24, 2011 3:20 pm

adi_diaconu

adi_diaconu
VIP
VIP
Sectia de sticla este vis-a-vis de Lear.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Sus

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Salutare !!!

Zilele trecute mi-a fost sa traiesc niste sentimente de o reala respingere pentru orasul meu natal si mult iubit.

Mi s-au rupt doua role de scaunul directorial de la birou si mi-am spus sa ma duc sa cumpar, ok, zis si facut, ma voi duce prima data la OBI fiind cel mai aproape,ma duc si gasesc rolele dorite cu retinere dar un model diferit fata de ceea ce aveam eu,bun am spus o sa cumpar 5 bucati si asta e, dar uitandu-ma la pret am ramas stupefiat 18 o bucuta,Dumnezeule nu se poate asa ceva,ok ma duc la alt magazin astia sunt exagerati de scumpi.

Ajung la magazinul de bricolaj de pe panta care duce spre targul saptamanal nu aveau,ok.

Ajung la Baumax,aici aveau fix acelasi model ca si la OBI dar pretul era de 22 de lei bucata, am inceput sa delirez, vorbeam singur prin magazin, evident nu intelegeam politica, se apuca un vanzator sa-mi explice ca pot cumpara la set, ca in acest mod sunt mai ieftine,sincer mai aveam putin si-l luam la bataie, i-am trantit un sec nu,multumesc si mi-am urmat calea de a gasi niste amarate de role la un pret acceptabil.

Trec si pe la General Electric cine stie poate gasesc ceva, dar, nu aveau.

Ajung la bricolajul de la Auchan aici aveau exact acelasi model dar la un pret de 33 de lei bucata, deci si aici am zis pa si multa glorie.

Ajung la Practiker aici au batut recordul la pret, 40 de lei bucata !!!!!

Ies de aici injurand, si-mi spun: mai, dar ce fraierica sunt, ma duc la Bratara de Aur, acolo cu siguranta voi gasi si asa am facut, ajung si mare mi-a fost mirarea, sa aflu ca acele magazine aproape ca nu mai existau, sunt rafturile goale, vitrinele goale, majoritatea celor de acolo au falimentat, cei ramasi sunt asa zisii pionieri ai comertului respectiv, sperand ca totusi vanzarile vor reveni vreodata.

Dumnezeule, am ramas masca, la vederea acelui gri urat si GOL imens din imaginea ochilor mei si sufletul meu tipa nebun heiiii...unde sunteti, oameni buni ,unde este comertul nostru pitestean, unde gaseai aproape orice, ieftin dar si calitativ in multe cazuri, am iesit dezamagit, eram atat de dezamagit incat aveam lacrimi in ochi, am inceput sa merg agale si bulversat spre masina si sa privesc in jurul meu, unde, am realizat ca fosta strada 1 Mai, odata plina de animatie si valtoarea data de trecatori garabiti, nu mai era, nimic altceva, de cat o mare pustietate traversata de foarte,foarte putini oameni la o ora de varf, pironit de durerea vazului si impietrit de sentimentele ce se petreceau in sufletul meu, ajung la masina, ma urc si in timpul mersului meu spre casa, nu am facut nimic altceva decat sa observ cat de saracacios a devenit acest oras magnific, pentru mine si natal pe deasupra, numit:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Sad

In cele din urma am gasit role pe okazii cu 4 lei bucata si am cumparat 7 bucati.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus

13Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? Empty Re: Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? la data de Dum Mar 03, 2013 10:17 am

adi_diaconu

adi_diaconu
VIP
VIP
Nu ai fost la Obi unde aveai si varietate.
Sper sa fii tinut cont de greutatea suportata de rola cand ai comandat.
La Obi la fiecare rola scrie si greutatea suportata. Iti recomand niste role care suporta 50-60 kg/ bucata cu calea de rulare din silicon (silentioase) care sunt undeva la 9 ron/buc.

Bafta!

Sus

14Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? Empty Re: Inainte erau peste tot, de unde mai pot procura ? la data de Lun Mar 04, 2013 9:49 am

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Am fost la OBI,cred ca nu ai citit atent. cyclops Nu aveau role la 9 lei decat cele cu plantare prin suruburi de mobila si varianta asta nu se poate aplica la un scaun directorial decat daca il transform intr-unul cocolar. Smile

Astea de le-am luat nu s-au rupt si na, nici eu nu sunt ala usurel, deci sunt ok.

Oricum am mai aflat ceva nou. Very Happy

Sus

Continut sponsorizat

Sus

OpelArges.com

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum