Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 2 din 2]

1 Corsa C faruri - probleme/becuri/intretinere la data de Sam Ian 15, 2011 8:10 pm

StefanTolos

Administrator
Administrator
Rezumarea primului mesaj :

Salutare,

astazi am constat ca becul faza scurta pe stanga este ars H7 55W.

As dori sa stiu de unde pot procura in Pitesti becuri bluevison sau unde gasesc la un pret mai acceptabil ?

Nu doresc sa pun alte tampenii,sunt de principiul ca nu sunt atat de bogat sa dau bani pe lucruri ieftine,astept sfaturi.

Ultima editare efectuata de catre supervizor in Dum Mar 20, 2011 10:22 am, editata de 1 ori

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

26 Re: Corsa C faruri - probleme/becuri/intretinere la data de Lun Mar 07, 2011 7:07 pm

voda

Moderator
Moderator
Cred ca becurile Philips pe care le ai tu Stefan nu au fost proiectate pentru drumurile din Romania si cred ca de fapt toate becurile au limitele lor , limite care sunt depasite cu usurinta de calitatea drumurilor noastre . Asa ca nu vad de ce trebuie ca atunci cand ti se scutura un bec sa scuturi si tu buzunarul de 100-200 lei , nu e mai bine sa il scuturi doar de 15 lei ?
Mai am si al doilea bec daca vrei pot sa ti-l dau . Becuri ai vazut ca am ,deci nu e nici o problema , chiar te rog .

Sus

27 Re: Corsa C faruri - probleme/becuri/intretinere la data de Lun Mar 07, 2011 11:49 pm

ebz

Moderator
Moderator
Crezi ca tot ce este "de firma" este mai rezistent si mai bun? Sau tot ce este mai scump este mai bun? Eu nu cred. Dar daca vrei sa pui ceva neaparat, noi nu putem sa fim impotriva ta.
Cu stima, Claudiu.

Sus

28 Re: Corsa C faruri - probleme/becuri/intretinere la data de Dum Mar 13, 2011 7:04 pm

ebz

Moderator
Moderator
Stefan, azi am constatat cu mirare faptul ca la Corsa sotiei ambele becuri, atat faza scurta, cat si faza lunga, atat pe partea dreapta, cat si pe stanga, exista acelasi tip de bec, adica
H7 12V55W. Asa e la toate Corsele sau numai la a mea?
Am vazut la alte tipuri cu H7 faza scurta de un fel si lunga de alt fel. Care e explicatia?
Am auzit un zvon ca ar exista becuri acest tip la 12-15 lei bucata. Verific zilele acestea.
Cu stima, Claudiu.

Sus

29 Re: Corsa C faruri - probleme/becuri/intretinere la data de Dum Mar 13, 2011 7:13 pm

bluecorsa-PDG

VIP
VIP
ebz77 si la mine e la fel, 4 becuri identice. Gasesti si astfel de preturi, dar ceva gen "Carrefour", un astfel de bec marca osram e cam intre 20 si 25 ron.
Cu respect, George!

Sus

30 Re: Corsa C faruri - probleme/becuri/intretinere la data de Dum Mar 13, 2011 7:20 pm

ebz

Moderator
Moderator
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:ebz77 si la mine e la fel, 4 becuri identice. Gasesti si astfel de preturi, dar ceva gen "Carrefour", un astfel de bec marca osram e cam intre 20 si 25 ron.
Cu respect, George!

Bluecorsa-PDG, becurile acestea de la 12, 15, maxim 20 lei, nu se aprind? Hohote de ras Rugaciune .
Cu stima, Claudiu.

Sus

31 Re: Corsa C faruri - probleme/becuri/intretinere la data de Dum Mar 13, 2011 7:26 pm

bluecorsa-PDG

VIP
VIP
Se aprind dar se si ard mai repede sau nu fac lumina cum trebuie. Pentru buzunarul nostru cel mai bun cred ca este osram, de fapt am mai spus asta...
Cu stima, George! Sa traiesti...

Sus

32 Re: Corsa C faruri - probleme/becuri/intretinere la data de Dum Mar 13, 2011 7:35 pm

ebz

Moderator
Moderator
Cred ca imi permit sa schimb cam 1 bec la 1 luna. In 4 luni le schimb pe toate, daca nu se ard intre timp. Daca tin masina in parcare, sigur nu se ard.
Cu stima, Claudiu.

Sus

33 Re: Corsa C faruri - probleme/becuri/intretinere la data de Dum Mar 13, 2011 7:45 pm

StefanTolos

Administrator
Administrator
Eu deja am cumparat Narva,cele prezentate de mine mai sus,am bec pe masina imprumutat si nu sunt multumit de luminozitatea data,din acest motiv m-am decis sa cumpar ceva mai scump pentru ca-mi place sa cred ca farurile pe timp de noapte te scot din multe incidente,imi aduc aminte cum la batrana Dacie breeeak, stateam noaptea, cocosat pe volan sa pot observa tot ce misca in front,nu-mi doresc acest lucru si la Corsica mea. Smile

Sus

34 Re: Corsa C faruri - probleme/becuri/intretinere la data de Dum Mar 13, 2011 7:50 pm

voda

Moderator
Moderator
ebz77 a scris:Cred ca imi permit sa schimb cam 1 bec la 1 luna. In 4 luni le schimb pe toate, daca nu se ard intre timp. Daca tin masina in parcare, sigur nu se ard.
Cu stima, Claudiu.
ebz77, ce becuri iti trebuiesc ? H1 si H7 pot sa iti dau eu cu inprumut pana iti rezolvi problemele .

Sus

35 Re: Corsa C faruri - probleme/becuri/intretinere la data de Dum Mar 13, 2011 7:51 pm

ebz

Moderator
Moderator
Ai dreptate, dar Corsa(Tigaia) mea e doar pentru oras. Pentru exterior merg cu Skoda(Gicuta). De aceea nu-mi permit sa investesc in ambele. La GIcuta am super lumini.
Cu stima, Claudiu.

Sus

36 Re: Corsa C faruri - probleme/becuri/intretinere la data de Dum Mar 13, 2011 7:52 pm

bluecorsa-PDG

VIP
VIP
Ai dreptate supervizor, eu am 2 mai ieftine facute prin China si 2 Osram. Am pus osram pe faza scurta, pentru ca cele de pe faza scurta se ard mai repede si le si folosesti mai mult, cel putin eu merg doar pe faza scurta noaptea, foarte rar pe lunga atunci cand e drumul liber de pe contrasens(ceea ce e foarte rar). Cu respect, George!

Ultima editare efectuata de catre bluecorsa-PDG in Dum Mar 13, 2011 8:08 pm, editata de 1 ori

Sus

37 Re: Corsa C faruri - probleme/becuri/intretinere la data de Dum Mar 13, 2011 7:56 pm

ebz

Moderator
Moderator
Multumesc din suflet voda_io pentru gest, dar prefer sa nu imprumut lucruri de la prieteni din cauza ca s-ar putea strica la mine. Inca o data iti multumesc pentru gest! Nu vreau sa te superi si sa-l consideri un refuz.
Cu stima, Claudiu. Thanks

Sus

38 Re: Corsa C faruri - probleme/becuri/intretinere la data de Vin Mar 18, 2011 10:40 pm

ebz

Moderator
Moderator
Am gasit si am schimbat becurile de la far :
- marca Klaxcar...Dourdan France;
- H7 12V55W PX26d;
- pret = 12 lei bucata.
Cu stima, Claudiu.

Sus

Continut sponsorizat

Sus

OpelArges.com