Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 3 din 3]

1Masinile noastre lovite  - Pagina 3 Empty Masinile noastre lovite la data de Lun Ian 04, 2010 8:30 pm

fratelo4u

fratelo4u
Senior TOP
Senior TOP
Rezumarea primului mesaj :

Azi dimineata a reusit si Sergiuu01 performanta mea , adica a lovit si el la randul lui un caine si si-a spart bara fata. Stie cineva un sh , ceva, de unde sa-si cumpere o bara mai ieftina si de preferat si verde inchis ? Este diesel .

http://www.opelarges.com
Sus

51Masinile noastre lovite  - Pagina 3 Empty Reparatie masina la data de Mier Sept 12, 2012 10:06 am

claudiu220405

Junior
Junior
Nu, nu au fost victime, dupa cum am spus, drumul era foarte liber, iar cand am ajuns in intersectie mi-am dat seama de greseala, cei din dreapta atunci plecau, era un drum cu 3 benzi pe sens, pe prima banda era un troleu, care bineinteles m-a injurat, dupa o alta masina mica, acestia m-au lasat sa trec, insa cel de-al 3-lea care venea tare din spate nu m-a vazut de troleu si m-a pocnit.
In legatura cu airbagurile si capsele pirotehnice, asta m-am intrebat si eu, de ce nu au sarit.
Lonjeroanele sunt "cutate:, insa cei de la service-uri au zis toti ca se pot face, pentru ca au prese de 10tf.
Important este ca nu am ramas fara carnet, nu am luat amenda si nu a fost nimeni ranit.
Cel mai nasol lucru a fost ca trec zilnic de 4-5 ori prin acea intersectie....
Mecanicii mi-au zis ca in 5 zile este gata...Indreptat, vopsit, montat.
O sa pun poze cu ea dupa ce o repar. Sper sa fie ok reparatia din partea mecanicilor si sa nu apara probleme.
O zi buna tuturor.

Sus

52Masinile noastre lovite  - Pagina 3 Empty Re: Masinile noastre lovite la data de Joi Sept 13, 2012 1:01 am

ksper

ksper
Senior TOP +
Senior TOP +
Sa le spui sa iti faca si o verificare a sistemului de directie. Este posibi, ca din impact, cadrul motor sa nu fi suferit ''o deplasare'' de la chenarul compartimentului motor. Pe acesta(cadru motor) sunt montate atat motorul/cutia cat si caseta de directie si sistemul semipunti/suspensie.

https://www.youtube.com/user/kspermonikk/videos
Sus

53Masinile noastre lovite  - Pagina 3 Empty Directie la data de Joi Sept 13, 2012 11:40 am

claudiu220405

claudiu220405
Junior
Junior
O sa ii spun si de chestia asta, merci de pont, chiar nu ma gandisem.
Ieri a fost Domnul de la service sa vada piesele si a zis ca sunt super OK. Pe luni o sa merg sa iau si piesele.
Salutari!

Sus

Continut sponsorizat

Sus

OpelArges.com

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 3 din 3]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum