Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Astra H Z17DTH - ulei in antigel la data de Mier Dec 08, 2010 3:23 pm

doru m76

Membru nou
Membru nou
Salutare Tuturor.De ceva timp am observat ca se tot maresc petele de ulei din vasul de antigel, la inceput una doua si acum s-a format un strat marisor de ulei in vas. Intrebarea mea este: Daca anulez termoflotul se intimpla ceva? Are un rol important in mersul motorului? A mai demontat cineva unul sa-mi spuna si mie pasii de demontare? Va multumesc!!!

Sus

2 Re: Astra H Z17DTH - ulei in antigel la data de Mier Dec 08, 2010 6:27 pm

StefanTolos

Administrator
Administrator
Termoflotul are rol de a racii uleiul,nu se poate repara, se inlocuieste, cedeaza din cauza uzurii morale si fizice,poti merge si fara el pentru ca este iarna,dar recomandarea mea este sa-ti cumperi unul, fie nou (cel mai bine) ,fie second hand.

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

3 Re: Astra H Z17DTH - ulei in antigel la data de Joi Dec 09, 2010 5:27 pm

doru m76

Membru nou
Membru nou
Multumesc mult pentru sfat. Totusi mai am o intrebare. Daca merg asa cu masina fara sa ai scimb termoflotu,(lipsa banilor) la ce riscuri ma supun? Va multumesc!!

Sus

4 Re: Astra H Z17DTH - ulei in antigel la data de Joi Dec 09, 2010 7:03 pm

StefanTolos

Administrator
Administrator
Va creste temperatura motorului ,este ca si o comparatie bizara, ca si la corpul omenesc daca ai un microb in sange creste temperatura corpului datorita agitatiei anticorpilor,mama ce doctor sunt Very Happy,in concluzie ocolirea lui nu este recomandata a se folosii timp indelungat.

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

Continut sponsorizat

Sus

OpelArges.com

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum