Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

alexutzub25

Membru nou
Membru nou
Salut, de cand a venit frigul am observat ca ventilatia care este de-a lungul parbrizului nu baga aer decat foarte putin pe treapta 4, in concluzie mi se dezabureste greu parbrizul. Stie cineva care poate fi cauza? Va multumesc!

Sus

StefanTolos

Administrator
Administrator
Ai climatronic pe masina sau clima simpla ?

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

bugzi

Membru nou
Membru nou
Am si eu aceeasi problema, nu-mi functioneaza dezaburirea... mai bine spus nu mai vrea sa distribuie aerul acolo unde-i cer eu.
Am climatizare si am invartit-o si sucit-o in toate modalitatile posibile si tot nu vrea.
Am inpresia ca e o problema legata de clapetele de directionare a aerului din bord care nu mai vor.
Mentionez ca daca utilizez butonul de dezaburire parbriz tot nu vrea.
Doar pe putere maxima la ventilator se simte ceva foarte slab.
Stie cineva daca se poate rezolva asta acasa si daca da, cum, ce trebuie descfacut si pe unde?

Multumesc!

Sus

StefanTolos

Administrator
Administrator
Se poate face o diagnoza pe modulul de climatizare,se vad erorile din experienta este foarte posibil sa fii prins praf murdarie pe unul dintre motoarele de directionare/obturare aer,dar diagnoza te poate ajuta mult,incearca sa faci acest lucru.

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

bugzi

Membru nou
Membru nou
Salutare,
Problema mea s-a rezolvat simplu si 'romaneste' ca sa zic asa si nu intr-un sens rau al expresiei ci in cel bun, caci noi suntem o natie de oameni inventivi.. Very Happy
Am facut diagnoza la Opel si mi-a fost dat la schimbat motorasul care actioneaza intregul ansamblu al climatizarii.
Am mers la un service unde conosteam pe cineva si mi-au zis acelasi lucru dupa 2 recalibrari.
Doar ca aici am dat de un baietas care a imbratisat ideea mea de a bloca ventilatia pe parbriz si de a scoate mufele din motoras (caci eu numai acolo o las sa mearga fie vara fie iarna). Zis si facut.. i-a luat omului o jumatate de ora s-o faca caci era tare dibaci si vreau sa zic ca sunt f multumit de decizie.. Wink
Daca va surade si voua ideea va recomand s-o faceti, costul este minim (2 sticle de vin la mine)
Numai bine!

Sus

Continut sponsorizat

Sus

OpelArges.com

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum