Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

2 Re: Tutorial schimbare iluminat plansa bord Astra H la data de Vin Iun 25, 2010 9:46 pm

StefanTolos

Administrator
Administrator
Este bun si acest link dar mai interesant ar fii daca ne-am apuca de un tutorial made in OpelArges de genul asta,ce spui de provocarea asta ?

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

3 Re: Tutorial schimbare iluminat plansa bord Astra H la data de Vin Feb 03, 2012 4:12 pm

ionutzrazvy

Senior +
Senior +
Asa ceva as vrea eu sa fac la masina. Dar din cate vad e foarte mult de munca si trebuie sa stiu ce led-uri trebuie si apoi sa vedem cat ma costa. Si in ultimul rand un expert in domeniul electronic.

Sus

4 Re: Tutorial schimbare iluminat plansa bord Astra H la data de Vin Feb 03, 2012 8:21 pm

alynush

Senior
Senior
Frumos,am inceput si eu sa schimb,dar cate un pic,cate un pic....

Sus

5 Re: Tutorial schimbare iluminat plansa bord Astra H la data de Mar Aug 20, 2013 3:01 pm

teo93

Membru inactiv
Membru inactiv
Imi cer scuze ca dezgrop topicul asta. Linkul din primul post nu merge , poate cineva sa ma lamureasca cum se demonteaza ceasurile la Astra H? Ce mai trebuie demontant , unde sunt suruburile . Si inca o nelamurire : trebuie data jos borna de la baterie inainte de demontarea ceasurilor? Nu vreau sa apara vreo eroare (nici nu e masina mea). Multumesc anticipat , numai bine!

Sus

6 Re: Tutorial schimbare iluminat plansa bord Astra H la data de Mar Aug 20, 2013 11:32 pm

alynush

Senior
Senior
Da trebuie data borna jos de la baterie(s-au daca nu le poti sterge erorile dupa aceea).Eu le-am dat jos ceasurile de pe H meu,dar nu mai stiu sa-ti zic exact unde vin suruburile.Mai dificil un pic e ca ceasurile ies cu tot cu plasticul acela de sub ceasuri;oricum nu-i foarte greu de dat jos.Spor la treaba...

Sus

Continut sponsorizat

Sus

OpelArges.com

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum