Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Astra H 1.3 CDTI - avantaje si dezavantaje la data de Lun Feb 15, 2010 12:13 pm

gabriel

Membru nou
Membru nou
Salut
Va rog sa ma ajutati intr-o dilema,vreau sa cumpar o Astra H cu motor 1.3 m-ar intresa avantajele si dezavantajele motorului 1.3 pe care le cunoasteti eu am mai fost propietar de o astra H 1.7 CDTI cu TI rosu cu buton sport si am ramas placut impresionat ma intreseaza daca se simte diferenta celor 11 cai dintrew cele doua motoare unde cuplu la roata la 1.3 este parca mai mare sau egal cu cel al motorului 1.7 mar intresa si viteza maxima pt ca am inteles ca modelul are in dotare cutie cu 6+1 trepte si modelul 1.7 de care am avut avea cutie 5+1 trepte si am atins viteza extraordinara de 210-215 km/h centura noua Mall-Bascov.

Sus

2 Re: Astra H 1.3 CDTI - avantaje si dezavantaje la data de Mier Feb 17, 2010 1:04 pm

StefanTolos

Administrator
Administrator
gabriel ce pot spune decat in primul rand Bravo pentru achizitia luata astazi si sa te bucuri de masina din plin ,astazi am fost impreuna (am vrut sa ma asigur ca vei cumpara o masina Opel si nu te puteam refuza sa nu te ajut cu o parere cat de mica acolo O idee ! ) am testat noua ta masinuta si.......am ramas placut surprinsi de demarajul ei ,cat si de cum toarce motorul, asa la prima vedere o masina foarte reusita cam din toate punctele de vedere,acuma ca ai revenit printre noi opelistii si mai ales in noua comunitate Opel Arges te invit pe tine sa ne spui mult mai multe despre aceasta masina faina.

Urmeaza sa-i facem o diagnoza amanuntita. study

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

OpelArges.com

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum