Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Astra G - merge in suturi la turatii mici la data de Joi Iun 26, 2014 1:50 am

Zozolinho

Membru nou
Membru nou
Salut...
Am si eu un astra g z18xe si am urmatoarea problema: la plecarea de pe loc cu treapta 1 smuceste de 2-3 ori pana mai urca in turatii, cand schimb a 2 a la fel si putin in a 3 a..
Cand iau piciorul de pe acceleratie in treptele mentionate mai sus da in nas si incep zgaltaielile..help me

Sus

2 Re: Astra G - merge in suturi la turatii mici la data de Joi Iun 26, 2014 9:14 pm

StefanTolos

Administrator
Administrator
EGR infundat, bujii uzate, clapeta murdara.

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

3 Re: Astra G - merge in suturi la turatii mici la data de Joi Iun 26, 2014 9:34 pm

Zozolinho

Membru nou
Membru nou
Acum o luna am schimbat kitul de ambreiaj+distributia...si am schimbat si bujiile, beru + curatare clapeta...nici o diferenta...si egr nu stiu daca are, nu ca as fi mare meserias, clapetul e legat cumva de galerie

Sus

4 Re: Astra G - merge in suturi la turatii mici la data de Joi Iun 26, 2014 9:35 pm

StefanTolos

Administrator
Administrator
Da este clapeta de acceleratie TB, distributia a fost pusa cu trusa adecvata ?

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

5 Re: Astra G - merge in suturi la turatii mici la data de Joi Iun 26, 2014 9:37 pm

Zozolinho

Membru nou
Membru nou
A fost montata la un service autorizat

Sus

6 Re: Astra G - merge in suturi la turatii mici la data de Joi Iun 26, 2014 9:40 pm

Zozolinho

Membru nou
Membru nou
Tin sa precizez ca si cu vechea distributie mergea la fel.

Sus

7 Re: Astra G - merge in suturi la turatii mici la data de Joi Iun 26, 2014 9:53 pm

Zozolinho

Membru nou
Membru nou
M-am documentat un pic despre egr. La mine in locul egr-ului este doar un capac prins cu 3 suruburi

Sus

Continut sponsorizat

Sus

OpelArges.com

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum