Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Astra G - demontare panouri plastic praguri la data de Lun Oct 22, 2012 3:45 pm

roccatgaming

Membru nou
Membru nou
A demontata cineva panourile care acopera pragurile la interior (cele care sunt partial sub sina exterioara a scaunelor)? Daca da, poate sa imi dea cateva sugestii de cum sa le demontez fara sa rup clemele de prindere. Intentionez sa maschez cablurile de la amplificator sub aceste panouri.

Sus

2 Re: Astra G - demontare panouri plastic praguri la data de Lun Noi 12, 2012 1:54 am

roccatgaming

Membru nou
Membru nou
In weekend mi-am facut timp de ele. In primul rand, va recomand sa aveti scule rezistente pentru desfacerea suruburilor scaunelor, altfel operatiunea o sa fie esuata la pasul 1. Suruburile sunt foarte puternic stranse si au o pasta albastra (cred ca e un fel de adeziv) pe filet. Dupa desfacerea scaunelor e relativ usor sa scoateti panourile (cel putin la partea din fata a habitaclului ies prin simpla ridicare). Partea din spate mi-a dat batai de cap (asta posibil si pt ca am coupe si e totul dintr-o singura bucata) pentru ca a trebuit sa desfac partial si panoul lateral din spate si suportul pe care culiseaza centura (la fel, specific coupe-urilor).

O sa pun cateva poze de la locul faptei.

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Sus

3 Re: Astra G - demontare panouri plastic praguri la data de Lun Noi 26, 2012 7:26 am

StefanTolos

Administrator
Administrator
Multumesc pentru descrierea de mai sus,de un real ajutor.

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

Continut sponsorizat

Sus

OpelArges.com

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum