Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 1 din 1]

1Inelul magnetic Empty Inelul magnetic la data de Dum Ian 29, 2012 10:30 pm

ebz

ebz
Moderator
Moderator
Deschid acest subiect deoarece nu sunt sigur de acest aspect al inelului magnetic.
Am observat ca a fost prezentat si la televizor :
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Subiectul a fost discutat si pe paginile de [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
As vrea sa stiu de la voi , ce parere aveti si daca stiti pe cineva care foloseste asa ceva.

Cu stima, Claudiu.

Sus

2Inelul magnetic Empty Re: Inelul magnetic la data de Lun Ian 30, 2012 1:03 am

ionutzrazvy

ionutzrazvy
Senior +
Senior +
Eu unu nu cunosc pe nimeni care sa foloseasca. O sa ma interesez si eu pe internet sa vedem mai multe pareri. Poate daca e asa cum spun in videoclip imi voi achizitiona si eu asa ceva.
P.S. Bun subiect colegu.

Sus

3Inelul magnetic Empty Re: Inelul magnetic la data de Lun Ian 30, 2012 5:49 pm

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
OK, eu propun asa:

*de la un difuzor mai vechi vom lua magnetul si o sa-l introducem pe conducta de alimentare a unei masini, care se ofera a fi cobai,eu as propune masina lui bogdan1989 ca tot se plange el de consum si vedem cum si ce.Daca este adevarata metoda, ne vom pune toti magneti de la difuzoare pe conductele ce alimentare.

Magnetul arata asa:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

4Inelul magnetic Empty Re: Inelul magnetic la data de Lun Ian 30, 2012 6:31 pm

FOX

FOX
Senior +
Senior +
Haideti sa mai citim pe net sa vedem ce si cum daca magnetu mareste ce face bogdan1989 ?

Sus

5Inelul magnetic Empty Re: Inelul magnetic la data de Lun Ian 30, 2012 6:43 pm

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Filozofia acestui magnet este imprumutata din tehnologia NASA, unde se foloseste pentru a aranja moleculele din combustibil si in acest mod avem o ardere mult mai eficienta a combustibilului in camera de ardere a motorului.

Efectele negative spuse de tine FOX nu vom putea avea, in cel mai rau caz daca vom folosi o busola pentru a ne orienta unde este nordul,atunci vom avea clar probleme. Very Happy

Oricum tine foarte mult de mister,tehnologia nu este inca bine pusa la punct si constructorii de masini nu au aplicat-o deoarece nu pot pune pe masina ceva ce poate fi destul de usor de contestat.

Stiti ca pe vremuri apa se pastra si bea numai din vase de argint,stiti de ce ?

Putini oameni mai stiu astazi ca apa pastrata in vase de argint are calitatile unui antibiotic natural extrem de eficient. Virtutiile tamaduitoare ale apei de argint au fost constatate inca de acum 4.000 de ani. Le cunosteau romanii, grecii si egiptenii.

Sus

6Inelul magnetic Empty Re: Inelul magnetic la data de Lun Ian 30, 2012 6:56 pm

sergiu

sergiu
VIP
VIP
Nu stiu cat de credibila e varianta asta ,cel mai bine trebuie testata cumva pe o masina, consum plin la plin,parerea mea e ca ar fi doar o alta gaselnita a astora care nu mai stiu din ce sa faca bani ,practic e doar un magnet,varianta mai buna e a lui StefanTolos cost 0,eu inclin sa cred ca la ce temperaturi sunt afara greu e sa dai motorul pe brazda sa scada consumul si mai ales cu un magnet.pana la urma merge incercat,am un prieten cu un Astra G (y20dth) cu asa ceva montat ,dar nu simte nimic chiar l-am intrebat mai demult daca porcaria functioneaza,o sa incerc sa il imprumut sa il montez si la mine sa vad miracolul !
Very Happy va tin la curent.

http://supervizor.wordpress.com/
Sus

7Inelul magnetic Empty Re: Inelul magnetic la data de Mar Ian 31, 2012 6:18 pm

cristianstefanbucur

cristianstefanbucur
Membru nou
Membru nou
Eu am folosit exact magnetii din reclama(turbomag)si m-am lamurit singur,nu se intampla nimic,nici o shimbare in privinta consumului.Chiar daca rezultatele ar trebui sa se vada numai dupa 2000,3000 km parcursi de la montarea magnetilor si obligatoriu 2 magneti(eficienta maxima Laughing )nu s-a schimbat nimic nici dupa 8000km parcursi anul trecut.De vreo 2 luni i-am dat jos,lamurit 100% ca nu fac nimic.Am cumparat magnetii de pe internet(50 lei bucata)si va sfatuiesc sa nu cumparati acesti magneti Sad

Sus

8Inelul magnetic Empty Re: Inelul magnetic la data de Mar Ian 31, 2012 7:52 pm

voda

voda
Moderator
Moderator
Eu nu cred ca functioneaza si din cate vad in comentariile de mai sus , cei care le-au incercat nu au avut rezultate . Panna la proba contrarie , nu as investi in asa ceva .

Sus

9Inelul magnetic Empty Re: Inelul magnetic la data de Joi Feb 23, 2012 11:43 pm

sorinsimion

sorinsimion
Membru suspendat
Membru suspendat
Salut !
Am avut si eu asa ceva pe vechea Dacie. Fix 0. In afara de faptul ca prin greutatea magnetului a reusit sa-mi fisureze furtunul de alimentare cu combustibil la intrarea in carburator in rest 0.
E adevarat ca face ordine in structura moleculara a hidrocarburilor (le re-aseaza corect)- teoretic , dar cred ca o alta solutie performanta ar fi un electro-magnet alimentat permanent, ceva cu un camp magnetic puternic. Dar nu stiu daca mai functioneaza apoi telefonul mobil sau aparatul radio al masinii sau ...
sorinsimion

Sus

10Inelul magnetic Empty Re: Inelul magnetic la data de Vin Feb 24, 2012 1:27 am

Niky

Niky
Moderator
Moderator
Eu unu nu cred in asa ceva. Daca ar fi avut vreun efect, la concurenta care este astazi intre producatorii de automobile, sigur era implementata.

Sus

Continut sponsorizat

Sus

OpelArges.com

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum