Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos Mesaj [Pagina 2 din 2]

1Transformarea unei camere web in microscop - Pagina 2 Empty Transformarea unei camere web in microscop la data de Mar Dec 20, 2011 6:53 pm

voda

voda
Moderator
Moderator
Rezumarea primului mesaj :

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:Salutare,

din dorinta de a avea un microscop m-am tot gandit,cum sa pot avea unul din lipsa de bani, nu-mi pot achizitiona unul cum ar fi normal,este suficinet de scump, pentru ce doresc eu sa fac.

OK,as vrea sa transform o camera web in microscop este suficient de ok sa pot realiza asta,singurul lucru la care m-am orprit este acel suport de culisare microscop pe axa verticala,mi-a venit o idee sa folosesc o macara auto de usa pentru ridicare/coborare manual geam,voi ce spuneti credeti ca ideea mea se poate materializa si in practica ?

Astept orice sugestii pe aceasta tema.

Asa lucrez actual,camera prinsa de piciorul lampii,vreau sa-mi imbunatatesc aceasta utilitate.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Cu respect

Stefan , daca ai cumva o schita , la ce te-ai gandit sa mi-o trimiti . Poate iti confectionez eu suportul . Ti-am spus ca am scule pentru prelucrarea lemnului .

http://stefantolos.wordpress.com/
Sus

26Transformarea unei camere web in microscop - Pagina 2 Empty Re: Transformarea unei camere web in microscop la data de Lun Ian 09, 2012 12:21 am

Vizitato

Vizitator
Salut Yulius44 !

Dar de o donatie ce ai zice ? Ca vad din poza ca ce ai tu cam rugineste degeaba !

Ar fi in folosul comunitatii OpelArges ! Si nu cred ca e o avere ce ai tu . Daca vrei sa fii ajutat ..........Ajuta !

Imi spui pe private cat costa si negociem.

Cu respect,

Sorin

Sus

27Transformarea unei camere web in microscop - Pagina 2 Empty Re: Transformarea unei camere web in microscop la data de Lun Ian 09, 2012 12:35 am

StefanTolos

StefanTolos
Administrator
Administrator
Sorin nu este cazul ,am primit deja pe privat mesaj si nu am fost de acord,nu il voi achizitiona, am deja solutie si pentru acest lucru,voi reveni cu date cat de curand.

Ajutorul nu costa,Sorine daca cineva vrea sa fie OpelArges ajuta free, tu ai vrea sa ajuti, dar nu asa,invata din experienta mea, am investit atata in aceasta comunitatea ca pana la urma sa nu dea doi lei pe investitia mea,nu voi accepta acel suport,voda imi era dator sa-mi intoarca ajutorul deoarece a primit ajutor de la mine si va mai primi si-i Multumesc inca o data pentru efortul depus,de la tine tutupiciu am primit o camera web sa o inlocuiasca pe a mea desi mai am sa-ti ofer ajutor si-ti Multumesc pentru asta.

Ideea de prindere o voi adapta pe cea propusa de adi_diaconu dar pe orizontala ci nu pe verticala,este simplu de realizat si ieftin.O sa revin cu o schita.

Sus

28Transformarea unei camere web in microscop - Pagina 2 Empty Re: Transformarea unei camere web in microscop la data de Lun Ian 09, 2012 2:19 pm

voda

voda
Moderator
Moderator
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] a scris:
Ideea de prindere o voi adapta pe cea propusa de adi_diaconu dar pe orizontala ci nu pe verticala,este simplu de realizat si ieftin.O sa revin cu o schita.

Astept schita respectiva , poate reusesc sa o confectionez .

Dar de ce trebuiesc toate piesele mobile , eu credeam ca prinderea trebuie sa fie fixa .

Sus

29Transformarea unei camere web in microscop - Pagina 2 Empty Re: Transformarea unei camere web in microscop la data de Mar Ian 10, 2012 6:35 pm

Yulius44

Yulius44
Membru nou
Membru nou
Din dorinta sincera de a ajuta am gasit prin pod un aparat de fixat poze.Vi-l ofer fara nici un ban daca va este de folos.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Cu respect

Ultima editare efectuata de catre Yulius44 in Mar Ian 10, 2012 7:26 pm, editata de 4 ori

Sus

30Transformarea unei camere web in microscop - Pagina 2 Empty Re: Transformarea unei camere web in microscop la data de Mar Ian 10, 2012 6:41 pm

Vizitato

Anonymous
Vizitator
Salut Yulius44

Te rog sa mai editezi odata mesajul tau si sa mai pui odata poza.

Cu respect,

Sorin

Sus

Continut sponsorizat

Sus

OpelArges.com

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 2]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum